شهردار تهران گفت: تمام برنامه های شهرداری براساس برنامه های دولت و مجلس خواهد بود و اگر در این راستا حرکت کنیم، می توانیم حرکت های بزرگی را در سطح شهر انجام دهیم.

به گزارش افکارنیوز، محمد باقر قالیباف شهردار تهران در یازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران که صبح امروز با حضور ۲۸ عضو برگزار شد با اشاره به مطالب ارائه شده از سوی برخی از اعضاء شورای شهر تهران اظهار داشت: نکات خوبی از سوی دوستانمان مطرح شد که قطعاً تذکرات آنها را مورد توجه قرار خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه برخی از نکات که از سوی برخی از اعضاء ارائه شده است شاید به دلیل این است که برنامه راهبردی را مطالعه کرده اند، گفت: بهتر بود قبل از اینکه وارد مباحث راهبردی شویم آن را در اختیار اعضاء شورای شهر قرار می دادیم.

شهردار تهران تأکید کرد: قطعاً قبل از اینکه به مباحث مختلف برنامه راهبردی و محورهای آن اشاره شود باید این برنامه در کمیسیون های مختلف مطرح شود و چه بسا به اینکه یک ماه زمان ببرد.

قالیباف با اشاره به برنامه راهبردی شهرداری تهران گفت: این برنامه که هم اکنون نزدیک شده است نظر جمعی از صاحب نظران، اساتید و افراد به نام در کشور است و تنها متعلق به کارشناسان شهرداری نیست و این در حالی است که برای تدوین برنامه راهبردی شهرداری تهران از دانشگاه های مختلف و به ویژه دانشگاه شریف استفاده شده است.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه حتما برای تدوین برنامه راهبردی شهرداری تهران در دوره جدید نقاط ضعف و قوت مدیریت شهری گذشته مرور شده است، گفت: شهرداری تهران برنامه راهبردی خود را براساس برنامه ۵ ساله دولت ترسیم کرده است.

قالیباف خاطر نشان کرد: به عنوان مثال مدیریت یکپارچه شهری که هم اکنون بحث مورد نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی است در شهرداری تهران تهیه و تدوین شده است. که دارای ۳۱۳ ماده قانونی است و به زودی به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد.

قالیباف در ادامه جلسه گفت: ما یک نگاه دقیقی را به مدیریت شهری داشته ایم و نقاط قوت و ضعف دوره قبلی را نیز مورد پالایش قرار داده ایم.

وی با طرح چند پرسش در صحن علنی شورا گفت: چند سؤال مطرح می شود که از آن جمله می توان به چند مورد آن اشاره کرد که آیا می خواهیم شهرداری، مدیریت شهری بکند یا مدیریت کارفرمایی و آیا اینکه شهرداری می خواهد تولید خدمات کند یا خرید خدمت و آیا شهرداری می خواهد تصدی گری کند یا تولی گری و آیا اینکه شورای چهارم همچنان شورای شهرداری است یا شورای مردم که البته در برنامه راهبردی به تمام این سؤالات پاسخ داده شده است.

قالیباف خاطر نشان کرد: شهرداری در حال حاضر از یک سازمان صرفا خدماتی به یک سازمان خدماتی و اجتماعی تغییر پیدا کرده است و اقدامات خوبی را انجام داده است.

وی ادامه داد: با اجرای برنامه های دقیق و مدون می توانیم شهرداری را به یک دولت محلی برسانیم و این در حالی است که تمامی کارهای شهرداری براساس قانون اساسی و سند چشم انداز است.

شهردار تهران با طرح این پرسش که اگر از بنده سؤال شود که در دوره قبلی در مدیریت شهر موفق بوده ایم یا خیر خواهم گفت بله و این در حالی است که باید در دوره جدید سطح خدمات را گسترش دهیم.

قالیباف در ادامه این جلسه با اشاره به تبریک هفته ناجا به همکاران سابق خود گفت: زمانی که در نیروی انتظامی حضور پیدا کرده ایم و در آن ۵ سال شاهد تحول خوبی در بخش های مختلف بودیم.

قالیباف افزود: تمام برنامه های شهرداری براساس برنامه های دولت و مجلس خواهد بود و اگر در این راستا حرکت کنیم می توانیم حرکت های بزرگی را در سطح شهر انجام دهیم.

شهردار تهران افزود: برنامه راهبردی شهرداری تهران کاملا روشن است و ما اهدافمان خود را براساس چشم انداز ۲۰ ساله و اسناد بالادستی ترسیم کرده ایم و تمامی راه ها مشخص است.

قالیباف تصریح کرد: من وظیفه دارم که براساس برنامه راهبردی شهرداری تهران که در آینده به تصویب اعضاء شورای شهر می رسد حرکت کنم و باید به موضوعات مهمی چون موضوعات فرهنگی، اقتصادی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی توجه شود.

در جلسه امروز علاوه بر حضور اعضاء شورای شهر تهران معاونان شهردار تهران از جمله ایازی، عبداللهی، جاوید، پورزرندی، مازیار حسینی و تشکری حضور داشتند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات