رئیس سازمان حج و زیارت گفت: برای جلوگیری از خستگی و تامین هر چه بهتر سلامت زائران در عمره ۹۳-۹۲ دیگر سفر ۲۱ روزه ماه رمضان نخواهیم داشت و ۱۰ روز مناسب است.

به گزارش افکارنیوز، مهندس اوجدی در این باره گفت: در سفر عمره امسال مدت سفر ۱۰ روز می شود و خوشبختانه هیچ گونه تخلفی در زمینه ی اقامت بیش از مدت مقرر زائران ایرانی اعزام عمره در عربستان وجود نداشته که این یک امتیاز به شمار می آید.

وی با اشاره به دیدارش با وزیر حج عربستان و درخواست برای باز کردن سیستم عمره ی آینده از اوایل ماه صفر، گفت: با توجه به پیگیری های صورت گرفته، معاون عمره ی وزارت حج عربستان اعلام کرد، سیستم عمره برای ایرانی ها از اول ماه صفر سال ۱۴۳۵ هجری قمری باز خواهد شد.

وی ادامه داد: امیدواریم از ۱۵ ماه صفر شاهد اعزام زائران ایرانی برای عمره باشیم. بنابراین جدول اعزام عمره را باید هنگام موسم حج امسال نهایی کنیم. در این صورت، بعد از تاسوعا و عاشورا ثبت نام در کاروان های عمره امکان پذیر خواهد بود.

اوحدی با بیان این که در همین موسم حج باید قراردادهای حمل ونقل هوایی عمره را با شرکت های هواپیمایی ببندیم، گفت: نگاه ما این است که در عمره ی آینده، حداقل ۷۵۰هزار نفر را اعزام کنیم، یعنی شاهد افزایش ۵۰ درصدی در اعزام زائران عمره ی سال آینده خواهیم بود.

وی افزود: مصوب شد که دوهزار نفر از اعضای هیأت های علمی و استادان به سهمیه ی عمره ی دانشجویی افزوده شود. این موضوع نیز برای برنامه ریزی به واحد عمره ی دانشجویی اعلام شده است.

رییس سازمان حج و زیارت همچنین اظهار کرد: اصول برنامه ی حج سال آینده باید در همین موسم تنظیم شود. برای همین، کارگروه های تخصصی که تشکیل شده اند، باید نتایج دقیق خود را اعلام کنند و به زودی وارد عرصه ی حج سال بعد شویم. جدول زمان بندی حج ۹۳ نیز در دست تهیه است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در کارهای حج، مانند اسکان، از ظرفیت های عمره استفاده خواهد شد که این دو بخش به یکدیگر کمک خواهند کرد. در مدینه، روند تأمین مسکن حج ۹۳ در حال پیگیری است و فعلا حدود ۱۱هزار اتاق برای اجاره، شناسایی شده اند که در حال مذاکره با مالکان هستیم. ان شاءالله در همین موسم حج، کار تأمین مسکن حج آینده (۱۳۹۳) را تمام خواهیم کرد. گره زدن عمره و حج قطعا موجب دریافت خدمات بهتر، کیفیت مناسب تر و افزایش قدرت چانه زنی در مذاکره می شود.

وی بیان کرد: برای رفاه نسبی جانبازان در مکه و مدینه و فرودگاه جده، گام هایی برداشته شده است که ان شاءالله در موسم عمره نیز بتوانیم در خدمت آن ها باشیم. به نظر من، روی نوع هواپیمای جانبازان نیز باید کار کرد که راحت تر باشند.

رییس سازمان حج و زیارت در بخش دیگر سخنانش که در پایگاه اطلاع رسانی حج منتشر شده است، اظهار کرد: ساختار نیروی انسانی ستادها در حال بررسی منطقی است تا ویزای اضافی در این بخش مصرف نشود و در عین حال، کار لطمه نبیند.

اوحدی همچنین گفت: از حضور نماینده ی بازرسی کل کشور در ستاد حج استقبال و با او همکاری می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات