کارشناس هواشناسی گفت: به احتمال زیاد اولین بارندگی پاییزی را در بسیاری از مناطق از جمله همدان، مرکزی، قزوین، تهران و قم را از روز یکشنبه شاهد خواهیم بود.

به گزارش افکارنیوز ، محمداصغری، کارشناس هواشناسی درخصوص آخرین وضعیت هوای کشور اظهار داشت: در حال حاضر هیچ بارندگی را پیش بینی نمی کنیم ولی ما در شمال کشور با افزایش دما توام با بادگرم در خط سواحل روبرو خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در ساعات بعدازظهر روند وزش باد در تمام نقاط مختلف کشور پیش بینی می شود، ادامه داد: شنبه بعدازظهر هوای خنک اروپایی از غرب اروپا به کشور واردخواهد شد ولی این هوا خیلی سرد نخواهد بود و ما روند خنکی را برعکس این روزها در شنبه در سواحل شاهد خواهیم بود.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: از شنبه غروب به بعد بارندگی در سواحل را شاهد خواهیم بود و بارندگی در اردبیل و گیلان به شکلی خواهد بود که شاهد آبگرفتگی در این مناطق خواهیم شد. همچنین در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و خراسان شمالی بارندگی نیز پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: به احتمال بسیار اولین بارندگی پاییزی در بسیاری از مناطق از جمله همدان، مرکزی، قزوین، قم و تهران از یکشنبه به دوشنبه پیش بینی می شود.

اصغری بیان کرد: هوای پایتخت همراه با پدیده غبار صبحگاهی پیش بینی شده که این موضوع تا شنبه ادامه خواهد داشت که خوشبختانه با وجود تعطیلات این هفته میزان آلاینده افزایش نخواهد یافت و ما شرایط خوبی را پیش بینی می کنیم.

وی ادامه داد: ترجیحا از سالمندان می خواهیم که از رفت و آمد غیرضروری در معابر عمومی خودداری کنند چرا که ممکن است در تهران، اصفهان وبرخی دیگر مناطق الاینده از حدمجاز بالا رود ولی شرایط ناسالم نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات