یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش مرخصی زایمان مادران مصوبه مجلس است و از طریق قانونی نمی توانند آن را اجرا نکنند، مگر اینکه با بهانه هایی آن را اجرایی نکنند مانند بسیاری از قوانین که مصوب شده اما اجرایی نشده است.

به گزارش افکارنیوز ، شهلا میرگلوبیات گفت: افزایش مرخصی زایمان مادران مصوبه مجلس بوده است و دولت نمی تواند آن را اجرا نکند و معاون رئیس جمهور در امور بانوان بهتر است با بررسی در کشورهای اروپایی ببینند که تمام کشورها در جهت افزایش جمعیت حرکت می کنند و تسهیلاتی را هم برای مادران باردار و شیرده در نظر می گیرند تا به سمت و سویی حرکت کنند تا تعداد فرزندان خود را افزایش دهند.

وی ادامه داد: ما به خاطر محدودیت منابع مالی نمی توانیم تسهیلاتی را در خدمت مادران شاغل قرار دهیم و مسئله افزایش مرخصی زایمان مادران تنها کاری است که تا الان در جهت افزایش جمعیت کشور انجام داده اند که آن هم هنوز اجرایی نشده است.

بیات تصریح کرد: به اعتقاد من اول بر روی طرح های تشویقی کشورهای دیگر مطالعاتی را انجام دهند و ببینند که در کشورهای دیگر چه تسهیلاتی در اختیار زنان شاغل قرار می گیرد و با بهانه اینکه افزایش مرخصی زایمان مادران در دراز مدت به ضرر مادران تمام می شود زنان ما استثمار نشوند.

وی خاطرنشان کرد: حتی می توانند با یک همه پرسی اینترنتی متوجه شوند که چند درصد از خانم های ما موافق افزایش مرخصی زایمان هستند و نباید عده ای محدود از طرف جمعیت خانم های کشور تصمیم گیری کنند.

این عضو فراکسیون زنان اظهار داشت: متأسفانه ما زنان را به اجتماع آوردیم اما برای آنها برنامه ای نداشتیم و به مسئولان توصیه می شود به جای اینکه افزایش مرخصی زایمان را با بهانه هایی اجرایی نکنند بهتر است برای خانم های تحصیلکرده اشتغالزایی کنند و این یکی از کارهای مهم مرکز امور زنان و خانواده است.

بیات ادامه داد: افزایش مرخصی زایمان مادران مصوبه مجلس و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و از طریق قانونی نمی توانند اجرایی کردن آن را زیر سؤال ببرند مگر اینکه با بهانه هایی آن را اجرایی نکنند مانند بسیاری از قوانین که مصوب شده اما اجرایی نشده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات