روان شناسان می توانند با ارزیابی رنگ و قیمت و مدل کفش خصوصیات اخلاقی، اجتماعی، احساسی و حتی جهت گیری های سیاسی صاحب آن کفش را هم حدس بزنند. اینکه کفش ها و اشکال مختلف آن چه تاثیری در روابط تان خواهند داشت را این جا مطالعه کنید.


ا فکارنیوز : روان شناسان می توانند با ارزیابی رنگ و قیمت و مدل کفش خصوصیات اخلاقی، اجتماعی، احساسی و حتی جهت گیری های سیاسی صاحب آن کفش را هم حدس بزنند. اینکه کفش ها و اشکال مختلف آن چه تاثیری در روابط تان خواهند داشت را این جا مطالعه کنید.

نگاه زیرکانه طرف مقابل به کفش شماست

کفش قطعا تمام شخصیت ما را شکل نمی دهد اما وضع ظاهر آن، اغلب پایه ای برای قضاوت اولیه در موردتان است و تاثیر شگرفی بر قضاوت های دیگران نسبت به ما دارد. بنابراین بهتر است هنگام روبه رو شدن با مردم به ویژه شخص خاص زندگی تان هیچ وقت پوشیدن کفش مناسب را فراموش نکنید چراکه او در همان نگاه اول تیپ شما در ذهنش خواهد ماند. انتخاب کفش خوب و پوشیدن آن باعث می شود که در اولین برخورد روی افراد تاثیری مثبت بگذارید و به دیگران این تفکر را می دهد که شما همانطور که در لباس پوشیدن تان دقیق و وسواسی هستید، در کار نیز منظم و دقیق هستید. شاید یکی از ساده لوحانه ترین جملاتی که یک خانم در مورد مردان می تواند بگوید این است که «هنگام ملاقات یک مرد ابتدا به کفش هایش نگاه می کنم. » اما ظاهرا این روش برای شناخت شخصیت افراد آن قدرها هم بد نیست.


اگر روابط اجتماعی بالایی دارید، خساست نکنید

این روزها برخلاف گذشته فقط ظاهر افراد است که اولین و آخرین تاثیر را روی ما می گذارد و نشان دهنده رفتار و شخصیت آنهاست. در محیط ها و روابط کاری این مسئله بیش از آنچه فکر می کنید اهمیت پیدا می کند. پوشیدن کفش خوب اهمیت زیادی دارد و باعث می شود دیگران شما را جدی تر تلقی کنند. ربطی هم به سن و سال ندارد. چه پیر باشید و چه جوان، رعایت این موضوع به نفع تان است. پوشیدن کفش در محل کار بیشتر برحسب راحتی انتخاب می شود چرا که در کفش های راحت بازده کار بالاتر می رود. درست است که می توانید بدون صرف میزان زیادی پول، کفشی ساده به پا کنید که فقط در آن راحت باشید اما در مورد محیط رسمی به خصوص اگر روابط اجتماعی بالایی دارید بهتر است که خساست به خرج ندهید. همیشه به یاد داشته باشید یک لباس مناسب شاید خیلی ساده باشد اما کفش نسبتا متناسب تر می تواند کم و کاستی های زیادی را برطرف کند. تعداد زیادی کفش خوش پا داشته باشید، این به شما کمک می کند که در نبود لباس های آن چنانی هنوز خوش تیپی خود را حفظ کرده و جلوه خوبی پیدا کنید. ولی موقع ست کردن کفش با شلوار و پیراهن خود حسابی دقت کنید. کفش وضعیت مالی فرد را هم نشان می دهد و در روابط کاری بسیار تاثیر گذار است به همین خاطر بی دلیل نیست که بعضی ها کلی پول برای خرید کفش می دهند. اما انتخاب کفش برای هر محیطی می تواند بیانگر توجه هر کس به دنیای اطرافش باشد.

با کفش تان اعتماد به نفس بگیرید

کفش خانم ها به میزان حساسیت به قدشان در ارتباط است، عموما خانم های قدکوتاه کفش های خیلی بلند انتخاب می کنند کفش هایی که علاوه بر پوشاندن پای آنها اعتماد به نفس ویژه ای در برقراری ارتباط با شخص مقابل شان به آنها می دهد. اما این را فراموش نکنید که در پوشیدن کفش های پاشنه بلند تمرکز ویژه ای روی تسلط راه رفتن تان داشته باشید چون همان قدر که این کفش می تواند خوش ظاهرتان کند، به بد راه رفتن و درست کردن تصویر بد از شما بسیار کمک می کند. این نکته را هم به خاطر داشته باشید افرادی که نوعی اضطراب و نگرانی درباره روابط شان دارند کفش های نو پوشیده و آنها را سالم نگه می دارند، البته این اتفاق به نگرانی آنها درباره ظاهرشان و چگونگی تفکر دیگران درباره آنها برمی گردد. کفش ها اطلاعات ظریف اما سودمندی درباره مالک خود بیان می کنند و سرنخ های غیرکلامی مهمی به حساب می آیند، پس تنها به راحتی تان فکر نکنید.

با کفش نامناسب حسابی زیرسؤال می روید

برای کفش ها ی تان خوب خرج کنید و خوب هم وقت بگذارید. کفش ها قسمت ناطق تیپ شما هستند، آنها به سادگی با مخاطب حرف می زنند و معمولا مهم ترین بخش ظاهر شما هستند که به خصوص خانم ها به آن توجه می کنند. بنابراین سعی کنید کفش های تان همیشه تمیز باشند و از تمیزی برق بزنند. آنها را به موقع واکس بزنید. حتی اگر بهترین لباس ها را پوشیده باشید و همه لباس های تان تمیز و اتو کشیده باشند، یک کفش کثیف می تواند به راحتی آب خوردن همه اینها را از بین ببرد. حیف است که برای یک واکس ۵ دقیقه ای کل ظاهرتان را زیر سؤال ببرید، پس حواس تان حسابی به کفش ها جمع باشد. صندل ها درست مثل کفش ها نشان دهنده سلیقه شما هستند، صندل شما حتی اگر زیباترین و آراسته ترین مدل بین مدل های ارائه شده سال باشد پوشیدن آن به همراه ترکیب نامناسب می تواند همه چیز را تنها ظرف مدت چند ثانیه خراب کند!

به جایگاه اجتماعی خودتان اهمیت دهید

کفش های تان را تمیز نگه دارید. واکس و براقی کفش های تان نشان از نظم و ترتیب و میزان اهمیت دادن به جایگاه اجتماعی تان دارد. معمولا با هرکس ملاقات می کنیم نگاهش از روی صورت مان شروع و خیلی سریع به کفش های مان ختم می شود. کثیفی کفش نشان از بی سر و سامانی شما در کارها و روابط تان است، گرچه نوع کثیفی شاید با نوع شغل صاحبش در ارتباط باشد اما برطرف کردن آن همه کهنگی و کثیفی از چیزی که پای تان کردید از نزدیک شدن آدم ها به شما جلوگیری می کند. شخصی که کفشش سالم اما گرد و خاکی است شاید ظاهرش هم مرتب باشد اما کاملا می توان حدس زد درون صندوق عقب اتومبیل و داخل خانه اش هم نامرتب است. پس روابط های تان را به همین سادگی از بین نبرید، به آنچه به پا کرده اید اهمیت ویژه ای دهید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات