از سه مجموعه مقاله با عناوین" اخلاق در علم" ، " سیبویه و رویکرد زبانشناسانه وی در تقارب فرهنگها" و" پانصدمین سال حیات فعال و دستاوردهای علامه عبدالعلی بیرجندی" در محل رایزنی جمهوری اسلامی ایران در پاریس رونمایی شد.

به گزارش افکارنیوز ، این آثار محصول نشستهای علمی برگزار شده توسط نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در یونسکو است. در این مراسم که جمعی از صاحب نظران و دانش پژوهان حضور داشتند. محمدرضا مجیدی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در یونسکو، علی زارعی نجفدری مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی و دبیر کل اتحادیه جهانی ناشران مسلمان و اخوان کاظمی رایزن جمهوری اسلامی ایران در فرانسه سخنرانی کردند.

زارعی نجفدری با اشاره به سوابق درخشان فرهنگی و علمی کشورمان، فعالیتهای انتشارات علمی و فرهنگی را به عنوان مجموعه کاملی از میراث مکتوب را بر شمرد و گفت: این انتشارات در حوزه علوم انسانی، هنر و علوم پایه به نشر آثار فاخر علمی می پردازد و تاکنون بیش از پنج هزار عنوان کتاب را پدید آورده و به جامعه علمی تقدیم کرده است.

دبیرکل اتحادیه جهانی ناشران مسلمان بر حضور فعال انتشارات کشورهای اسلامی در عرصه بین الملل تاکید کرد و از نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در یونسکو که در سالهای اخیر به برگزاری نشستها و همایشهای علمی و انتشار آثار آنها اهتمام می ورزد و از مجیدی که تهیه و تنظیم و ویراستاری این اثر را برعهده گرفت، تشکر کرد.

در ادامه مجیدی که با ویراستاری و اهتمام وی این سه اثر علمی و فرهنگی به زبان انگلیسی منتشر شده است به معرفی اجمالی این آثار پرداخت و اشاره کرد که نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در یونسکو در چند سال گذشته تلاش کرده است در کنار فعالیتها و ماموریت های اصلی خود به چاپ و نشر آثار علمی و مستند سازی فعالیتها برای ماندگار کردن آنها بپردازد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات