رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات، پلیس فتا را پلیسی مغزافزار، باهوش و مهندس پرور دانست.

به گزارش افکارنیوز ، سردار کمال هادیانفر با حضور در مراسم تقدیر از کارکنان ساعی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ضمن تشریح اهداف و ماموریت های پلیس فتا ناجا به شخصیت سازی پرسنل اشاره کرد و بر دانش محور بودن و تخصصی عمل کردن، یادگیری مستمر، گروهی عمل کردن، تربیت عزت نفس و رعایت مسایل حفاظتی و مراقبتی کارکنان این پلیس تاکید کرد.

وی ادامه داد: پلیس فتا با توجه به نوپابودن، علی رغم وجود فشارها و تهدیدات بسرعت در مسیر افزایش مطلوب پیشرفت خود در دستیابی به دانش و فناوری های نوین، گام های بلندی برداشته و در حال حاضر با اهتمام اندیشمندان شاغل در این پلیس، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات توانسته است در بلوغ سازمانی برای رسیدن به تکامل موفقیت های داخلی و بین المللی را کسب کند.

هادیانفر هدف پلیس فتا را تامین امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور عنوان کرد و در ادامه، به چند ماموریت عمده این پلیس شامل تشخیص و پیشگیری از جرایم حوزه سایبر در کشور که بر اساس پیشگیری اجتماعی و وضعی است، اشاره کرد و گفت: در این رابطه پلیس فتا با اقدامات اجتماعی، اطلاع رسانی، آموزش و برگزاری نمایشگاه ها با ایجاد پلیسی جامعه محور پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم را بوجود آورده است.

وی پیشگیری وضعی را دشوار کردن نحوه ارتکاب جرم ذکر کرد و افزود: پلیس فتا در این راستا توانسته حفره های سازمان های دولتی و. . را تشخیص داده و اطلاع رسانی کند.

هادیانفر در ادامه ضمن برشمردن کشف جرایم خرد، ملی و سازمان یافته به عنوان یکی دیگر از ماموریت های پلیس فتا، اظهارکرد: در هفته ناجا ۵۶ پلیس فتا علاوه بر استان ها در شهرستان ها نیز راه اندازی شد و توسط مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته تعدادی پرونده ملی با موضوع جرایم سایبری مانند پانگه آ ۴،۵، ۶ و دستگیری هکرهای سایت وزارت نفت و… مورد رسیدگی و کشف قرار گرفت.

وی واکنش و تشخیص حملات سایبری را از دیگر ماموریت های پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور برشمرد و گفت: در این خصوص اقداماتی شامل کشف جرم آنلاین، تشخیص حملات بدافزارها و واکنش در ۲۴ ساعت اول و پیگیری پرونده توسط پلیس فتا صورت می گیرد.

رییس پلیس فتا ناجا در ادامه سخنانش بهره وری پلیس فتا را بسیار مورد توجه قرار داد و اظهارکرد: رسانه های جدید از جمله اینترنت، شبکه های اجتماعی و… ابزارهایی هستند که توسعه دانش، اطلاعات و ارتباطات را تسهیل می کنند و در این راستا چالش ها و تهدیداتی را نیز با خود به همراه دارند.

وی از پلیس فتا به عنوان پلیسی مغز افزاری، باهوش و مهندس پرور یاد کرد و گفت: با وجود پلیسی هوشمند در فضای تولید و تبادل اطلاعات و وقوع جرایم تکامل یافته که در آن متهمان روش سنتی و جدید را در ارتکاب جرم خود با هم به کار می برند، خوشبختانه باز هم با تخصصی و حرفه ای عمل کردن این پلیس شاهد کشف درصد بالایی از جرایم سایبری در سال جاری و تنگ شدن عرصه ارتکاب جرم بر مجرمان هستیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات