رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا به وبا در کشور را اعلام کرد و گفت: تاکنون ۲۴۶ مورد ابتلا به وبا شناسایی شده که فقط ظرف سه روز گذشته، ۸ مورد ابتلا که همه غیرایرانی بودند شناسایی و درمان شدند.

به گزارش افکارنیوز ، محمد مهدی گویا در مورد آخرین وضعیت بیماری وبا در کشور گفت: تاکنون ۲۴۶ مورد ابتلا به وبا در کشور شناسایی شده است.

وی ادامه داد: طی ۱۰ روز گذشته هیچ موردی از مبتلایان به وبا در جمعیت ایرانی دیده نشده است و ظرف ۳ روز گذشته ۸ مورد ابتلا به وبا شناسایی شده است که همه غیرایرانی بوده اند.

گویا گفت: ۳ مورد از این افراد در ایران شهر و ۵ مورد در کرمان شناسایی شدند و هر ۸ نفر نیز غیر ایرانی بودند که بلافاصله بیماری آنها تشخیص داده شد و تحت درمان قرار گرفتند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: پیگیری ردپای این بیماری کماکان در حال انجام است و تا ۲۰ روز آینده ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: تسهیلات بیشتری در گلوگاه های مرزی کشور برای ورود مهاجران از کشورهای همسایه دیده شده است.

گویا گفت: تاکنون ۶ مورد مرگ از زمان شیوع این بیماری در کشور به ثبت رسیده که همه این افراد اتباع غیر ایرانی بودند و دیر رسیدن علت مرگ آنها بوده و اگر به موقع برای درمان مراجعه می کردند، درمان می شدند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت افزود: تنها توصیه ای که به مردم می توان داشت این است که از آب آشامیدنی غیر مطمئن استفاده نکنند و بهداشت شخصی را رعایت کنند.

وی ادامه داد: هیچ منعی در مصرف میوه و سبزی وجود ندارد بلکه با شستشوی کامل آن می توان این اقلام را مصرف کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات