یکی از بازپرسان سابق دادسرای کارکنان دولت به واسطه شکایت یکی از وکلای دادگستری از سوی شعبه ۷۸ دادگاه کیفری محکوم شد.

  مصطفی ترک همدانی با اعلام این خبر گفت: در پرونده عباس پالیزدار برخی از متهمان تنها با گذشت مدتی با حکم دادگاه تبرئه شدند.

وی افزود: پس از تبرئه این افراد یکی از وکلای دادگستری به نام پیمان حاج محمود عطار از بازپرس پرونده شکایت کرد.

وکیل عباس پالیزدار و پیمان حاج محمود عطار گفت: این بازپرس و همچنین سرپرست وقت دادسرای کارکنان دولت در همان زمان از کار معلق شدند و رسیدگی به پرونده آنها آغاز شد.

وی تصریح کرد: سرانجام امروز از سوی شعبه ۷۸ دادگاه کیفری موضوع محکوم شدن این بازپرس به بنده ابلاغ شد.

این وکیل دادگستری خاطر نشان کرد: براساس نظر دادگاه این بازپرس پرونده به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است که البته قابلیت اعتراض دارد.

وی افزود: اتهام این بازپرس بازداشت غیرقانونی موکلم پیمان حاج محمود عطار بوده است که دادگاه وی را مجرم شناخته و به حبس محکوم کرده است.

ترک همدانی درخصوص این حکم گفت: براساس ماده ۲۲ قانون مجازات اسلامی این حکم تبدیل به جزای نقدی به مبلغ ۵ میلیون ریال شده است و البته ما به این حکم به طور قطع اعتراض خواهیم کرد.

برخورد، با تخلفات قضات

این در حالی است که آملی لاریجانی در روز یازدهم مهرماه امسال در جلسه مسئولان عالی قضایی کشور گفته بود: نظارت بر رفتار قضات و کارکنان و برخورد با تخلفات آنان سیاست همیشگی دستگاه قضایی بوده است که به دلیل برخی مصالح از جمله اینکه ممکن است موجب سوء استفاده برخی بشود اعلام عمومی نمی شد اما پیراستن دستگاه قضایی از اتهاماتی که متوجه اکثریت قریب به قاطع قضات شریف و کارمندان قانع و شریف نیست، ضرورتی بالاتر است که ما را بر آن داشت نسبت به اعلام نتیجه رسیدگی به تخلفات عده ای از قضات متخلف اقدام کنیم.

آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه قوه قضائیه محلی برای سودجویی و دنیاپرستی نیست به کسانی که روحیات این چنینی دارند هشدار داد و اعلام کرد: به عده بسیار قلیلی که قصدشان لکه دار کردن ساحت قوه قضائیه است اخطار می کنم که وسوسه نشوند و اگر نمی توانند مبتنی بر ایمان واخلاق و قانون و عدالت و سوگند خود رفتار کنند، این دستگاه را ترک کنند. ‏

رئیس قوه قضائیه افزود: در صورت ضرورت در آینده اسامی قضات و کارکنان متخلف نیز پس از قطعیت حکم اعلام خواهد شد تا همگان بدانند در مقام رسیدگی به تخلفات و جرائم تفاوتی میان محکومان وجود ندارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات