وزیر بهداشت گفت: در جلسه شورای عالی بیمه مقرر شد با در نظر گرفتن رویکردهای پیشگیری، ارتقاء سلامت دهان و دندان، کاهش هزینه های دندانپزشکی بیمه شدگان، لیست برخی از خدمات دندانپزشکی در تعهد بیمه پایه قرار گیرد.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر سید حسن هاشمی روز یکشنبه در حاشیه چهل و نهمین جلسه شورای عالی بیمه خدمات درمانی تاکید کرد: جلسه امروز اولین جلسه شورای عالی بیمه در دولت یازدهم است و عمده مباحث مطرح شده در جهت هماهنگی و همکاری بیشتر مطرح شد و قطعا شورای عالی بیمه در دور جدید متفاوت از قبل است.

وی تاکید کرد: معتقدیم سلامت و بیمه ها باید در جلسه شورای عالی بیمه مورد توجه قرار گیرد و چنانچه سلامت مردم مورد توجه است باید بیمه هایی داشته باشیم که بتواند بخش عمده ای از هزینه های مردم را تامین کنند.

وزیر بهداشت از تحت پوشش قرار گرفتن خدمات دندانپزشکی در تعهد بیمه پایه خبرداد و گفت: در این جلسه مصوب شد که برخی از خدمات دندانپزشکی با رویکرد پیشگیری و ارتقاء سلامت دهان و دندان و همچنین کاهش هزینه های دندانپزشکی بیمه شدگان جزء تعهدات بیمه پایه قرار گیرد. همچنین بیماری مفاصل و ضایعات مفصلی التهابی برای اولین بار جزء تعهدات بیمه قرار می گیرند.

به گفته هاشمی، تمامی هزینه های آزمایش ژنتیک، تشخیص پیش از تولد بیماری فنیل کتونوری در خانواده هایی که دارای حداقل یک فرزند مبتلا هستند در صورت تمایل به داشتن فرزند مجدد تحت پوشش بیمه های پایه قرار می گیرند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات