در اولین روز کاری سال جدید همکارش با سه لیتر اسید سولفوریک به استقبالش آمده و پس از آن هم ۱۶ ضربه چاقو به قسمت های مختلف بدنش وارد کرده تا شاید انتقام مزاحمت های تلفنی فرد دیگری را از وی گرفته باشد.

به گزارش افکارنیوز، سید محسن مرتضوی متولد اسفندماه ۵۸ کارمند و یکی از قربانیان اسیدپاشی است که از سوی نظافتچی ۳۶ ساله محل کارش به نام «ف. خ» مورد اسیدپاشی و اصابت ۱۶ ضربه چاقو قرار گرفته و یکسال و نیم است که مراحل درمان خود را سپری می کند.

وی درباره جزئیات روز حادثه گفت: به عنوان میزبان در بخش پشتیبانی یک نهاد دولتی مشغول به کار بودم و در محل کارم مرد نظافتچی ۳۶ ساله ای به نام «خ» که گوش هایش سنگین بود و با لکنت زبان صحبت می کرد، حضور داشت.

مرتضوی ادامه داد: در نوروز ۹۱ چند روزی را به سر کار رفته بودم که متوجه شدم فردی به شکل تلفنی مزاحم این نظافتچی شده و چون وی از مشکل شنوایی و تکلم رنج می برد ظاهرا مزاحم تلفنی که بعدها فهمیدم فردی به نام «ج» از مسئولان نگهبانی اداره خودمان بود با سوءاستفاده از این مشکلات وی را مورد تمسخر قرار داده است.

وی با بیان اینکه پس از چند روز کار برای استفاده از مرخصی نوروزی به اداره نرفتم افزود: نخستین روز کاریم در سال ۹۱ روز نوزدهم فروردین ماه بود که مطابق معمول سال های گذشته به دفتر رفته اما پس از سلام دادن به «خ» وی پاسخ به سلامم نداد که من گمان کردم سمعکش را خاموش کرده و توجهی به آن نکردم اما در حالی که مشغول عوض کردن لباس هایم در رختکن بودم ناگهان «خ» از پشت سر صدایم کرد و پس از گفتن این جمله که «تو نوروز مرا خراب کردی» مایعی که در قابلمه بود را روی صورتم ریخت.

مرتضوی با بیان اینکه در ابتدا تصور می کرده این کار «خ» نوعی شوخی است گفت: من که حتی احتمال نمی دادم که محتویات درون ظرف اسید باشد به «خ» گفتم این چه کاری بود که کردی و دیگر لباسی برای پوشیدن در محل کار ندارم اما چند ثانیه بعد تمام صورتم شروع به سوزش کرد که گمان کردم شاید آب جوش است.

این قربانی اسیدپاشی ادامه داد: پس از گذشت چند ثانیه در حالی که «خ» با چاقویی که به همراه داشت به سمت من حمله ور شد و قصد مضروب کردن مرا داشت که در این حین از وی پرسیدم برای چه این کار را انجام دادی که «خ» مدعی شد تو با مزاحمت های تلفنی نوروز مرا خراب کردی!

مرتضوی که مدعی است مسئول نگهبانان اداره عامل ایجاد مزاحمت برای «خ» بود افزود: پس از آن به «خ» گفتم که کار من نبوده و «ج» این کار را انجام داده اما وی در حالی که با چاقو به سمت من حمله ور شده بود گفت تو را می کشم تا برای «ج» هم عبرت شود و بارها فریاد زد که «ج» گفته تو بودی و «ج» گفته تو را بکشم.

وی با بیان اینکه چشمانم و صورتم به شدت می سوخت و توانایی رویت مقابل را نداشتم به ایسنا گفت: در همین حین «خ» با چاقو ضرباتی را به من وارد کرد و من تنها با چشمانی بسته با یک صندلی در حال دفاع از خود بودم که مسئول باغبانان به همراه چند باغبان مجموعه که از پنجره شاهد درگیری ما بود به میان آمده و قصد وساطت داشتند که «خ» وی را نیز با اسید به شکل سطحی مجروح و با چاقو تهدید به مرگ کرد.

این قربانی اسیدپاشی ادامه داد: پس از آن دیگر چیزی به خاطر ندارم و تنها چیزی که در ذهنم باقی مانده این بود در حالی که به شدت چشمان و صورتم می سوخت روده خود را به دست گرفته و با یکی از خوروهای پشتیبانی به بیمارستان میلاد منتقل شدم.

وی با بیان اینکه ۱۶ ضربه چاقو از جانب این فرد به قسمت های مختلف بدنم وارد شد گفت: مرا تا بیمارستان میلاد رسانده و پس از آن به کما رفتم. اما پس از گذشت حدود چهار ماه بعد از اینکه به هوش آمدم به بخش آمدم به من گفتند که دو سه روز پس از حادثه «خ» را در حالی که قصد داشته از مرز مریوان به خارج از کشور فرار کند به دلیل خروج غیرمجاز دستگیر کرده و پس از رویت دستانش که با اسید دچار سوختگی شده بود به وی مشکوک شده و او به بزه خود در مقابل مقامات قضایی اعتراف کرده است.

وی با اشاره به سابقه ۵ - ۶ ساله اش در محل کارش افزود: دو سال بود که به بخش پشتیبانی رفته و به عنوان میزبان نمونه فعالیت می کردم و با هیچ یک از همکاران و افراد حاضر در محل کارم نیز هیچ مشکل و خصومتی نداشتم.

مرتضوی با بیان اینکه با متهم نیز هیچ گونه مشکلی از پیش نداشته و حتی هیچ گاه به خود اجازه ایجاد مزاحمت برای وی را نداده است افزود: «خ» به دلیل کم شنوا بودن کمی شکاک بود و گمان می کرد دیگر همکارانش در حال صحبت کردن پشت سر وی و طرح دسیسه برای وی هستند. همچنین در تحقیقاتی که پس از دستگیری متوجه آن شدیم فهمیدیم که وی با تعدادی از همشهریان و خانواده خود نیز درگیری داشته به طوری که خانواده اش را در شمال کشور رها کرده و برای کار به تهران آمده بود.

وی با اشاره به اینکه بعد از حادثه یک ماه و نیم در کما به سر برده افزود: پس از به هوش آمدن از کما و درمان جراحت های چاقو در بیمارستان میلاد در اردیبهشت ماه برای انجام چندین عمل جراحی سوختگی با اسید به بیمارستان چمران منتقل شدم.

مرتضوی با اشاره به هزینه های سنگینی که برای درمان و بهبود نسبی وضعیتش انجام داده اظهارکرد: اقداماتی که در بیمارستان میلاد انجام دادم به دلیل اینکه از بیمه تامین اجتماعی استفاده می کردم به شکل رایگان بود اما در بیمارستان چمران قریب به ۱۰۰ میلیون تومان برای درمانم هزینه کردم.

وی درباره حمایت هایی که پس از حادثه از سوی محل کارش درباره وی انجام شد نیز گفت: متاسفانه نه تنها حمایتی در این محل از من انجام نشد بلکه آنان حتی برای اختصاص بیمه خدمات درمانی به من نیز موافقت نکرده و مدعی بودند که چرا در محل کار اسید را روی من پاشیده اند و این سبب لطمه خوردن به موقعیت مجموعه شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۶۰ عمل جراحی انجام داده است افزود: برای تامین هزینه های این عمل خانه و خودروی خود را فروخته و از والدین و اقوام نیز قرض کردم اما به جز چند خیر شخصی هیچ سازمان دولتی به من کمک نکرد.

مرتضوی با اشاره به تخلیه چشم راستش و کم سو شدن دید چشم چپش گفت: پوست سرم نیز به طور کامل از بین رفته و گوش چپم نیز کم شنوا شده و پرده گوش راست و لاله گوش راستم نیز به طور کامل از بین رفته است، بینی ام نیز قابل ترمیم نیست.

این قربانی اسیدپاشی با بیان اینکه ۷۰ درصد از بدنم دچار سوختگی با اسید شده ادامه داد: بنابر گواهی پزشکی قانونی لب بالا و بینی و ابروها به طور کامل و ۷۰ درصد موی سرم از بین رفته است.

مرتضوی که همسر و دختر ۱۰ ساله ای دارد، درباره وضعیت «خ» نیز به ایسنا گفت: برابر اطلاعاتی که من دارم وی دستگیر شده و در زندان رجایی شهر تحمل کیفر می کند و ۲۱ آبان ماه نیز نخستین جلسه دادگاه برگزار خواهد شد.

این قربانی اسیدپاشی با تاکید بر اینکه تقاضای قصاص عضو دارد گفت: با توجه به اینکه چشمم به طور کامل تخلیه شده در تحقیقاتی که وکیلم انجام داده مشکلی با قصاص چشم وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، سیدمحسن مرتضوی اولین و حتی آخرین قربانی اسیدپاشی نیست که بر اثر یک سوء تفاهم و دروغ کوچک در محل کار زندگی و آینده اش را از دست داده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات