زوج سالمند در آستانه تاسوعای حسینی متهم به قتل دخترشان را در جلسه دادگاه بخشیدند.

به گزارش افکارنیوز، در این پرونده حمید متهم است آبان ماه سال همسر خود به نام فاطمه را به قتل رسانده است در حالی که متهم مدعی است همسرش خودکشی کرده بازپرس جنایی با صدور کیفرخواست پرونده را برای رسیدگی به اتهام قتل عمدی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاد.

صبح امروز دوشنبه جلسه دادگاه در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی اصغرزاده برگزار شد.

در ابتدای این جلسه نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: پزشکی قانونی در گزارش نهایی خود خودکشی را به طور کامل منتفی دانسته است سپس اولیای دم مقتول با قرار گرفتن در جایگاه اعلام کردند از قاتل دختر خود گذشت کرده و خواهان قصاص او نیستند.

وکیل اولیای دم نیز در شکایت خود گفت: متهم در جریان تحقیقات تناقض های بسیاری داشته است او مدعی شده روز حادثه از محل کارش خارج نشده و این در حالی است که روز حادثه بر اساس استعلام مخابرات او در فاصله ۳۰۰ متری خانه اش حضور داشته است.

همچنین پسر این زوج در جریان تحقیقات مدعی شده وقتی وارد خانه شدم یک نامه در کنار جسد مادرم بود که با خط پدرم در آن نوشته شده بود حمید باعث مرگ من شد این در حالی است که این نامه هیچگاه کشف نشد.

رئیس دادگاه سپس از مادر مقتول پرسید، آیا دخترتان سابقه خودکشی داشته است؟ که مادر مقتول با تایید این موضوع گفت: دخترم دوبار بخاطر اینکه همسرش خانه مجردی گرفته بود با قرص دست به خودکشی زده بود.

سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و با رد اتهام قتل همسرش گفت: من سال ۷۴ با فاطمه ازدواج کردم که دو سال بعد صاحب یک دختر شدیم دخترم نارسایی قلبی داشت و بخاطر بیماری اش جان باخت، دو سال بعد نیز خدا به ما یک پسر داد که پسرمان نیز دارای بیماری خونی می باشد این اتفاقات باعث ضربه روحی شدیدی به همسرم شد، اما درباره خانه مجردی باید بگویم که من و چند نفر از دوستانم یک شرکت راه انداخته بودیم که من در آنجا بازرس بودم، بخاطر کار به آن شرکت سر می زدم و موضوع خانه مجردی صحت ندارد.

متهم درباره روز حادثه نیز گفت: روز حادثه مثل همیشه ساعت ۷: ۳۰ صبح به محل کارم رفتم که ساعت ۱۳: ۴۵ پسرم با من تماس گرفت و گفت حال مادرش خوب نیست سریع به همسر برادرم زنگ زدم و از او خواستم به خانه یمان برود، خودم نیز راهی خانه شدم وقتی به خانه رسیدم جسد همسرم کنار مبل افتاده بود به او تنفس مصنوعی دادم، اما دیگر نفس نکشید.

رئیس دادگاه:

علت حضورتان در نزدیکی خانه چه بود؟

متهم به قتل:

روز حادثه برای اینکه لوله کش پیدا کنم تا جلوی نشتی گاز در هانه را بگیرد به حوالی خانه یمان رفته بودم.

رئیس دادگاه:

پزشکی قانونی علت مرگ را خفگی اعلام کرده است، در این باره چه توضیحی دارید؟

متهم به قتل:

یکبار همسرم خودکشی کرد و پزشکان پس از آزمایشات تخصصی متوجه علت مسمومیت او نشدند این بار هم تصور می کنم همین اتفاق افتاده بود.

پس از آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافعش قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات