رئیس پلیس فتای استان فارس از کشف پرونده هتک حیثیت یک شهروند شیرازی در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش افکارنیوز، سیدموسی حسینی اظهار داشت: در این پرونده اطلاعات شخصی دختر دانشجویی از درون ایمیلش سرقت شده و بعد از هک آن، رمز و کلمه عبور وی در اختیار هکری قرار می گیرد که قصد سوءاستفاده و اخاذی از این دانشجو را داشته است.

وی ادامه داد: پس از اطلاع ماموران پلیس فتای استان فارس موضوع در دستور کار قرار گرفت و با بررسی جزئیات ایمیل ها، با انجام اقدامات اطلاعاتی و روش مهندسی اجتماعی، آی پی های مزاحم استخراج و ابتدا فردی به عنوان مظنون شناسایی شد.

رئیس پلیس فتای استان فارس گفت: در بررسی های انجام شده مشخص شد هک ایمیل توسط این فرد که جوانی ۲۵ ساله بود صورت نگرفته، در نتیجه تحقیقات بیشتر برای شناسایی هکر آغاز شد.

حسینی ادامه داد: در تحقیقات ماموران مشخص شد شاکی پس از مراجعه به کافی نت و وارد شدن به ایمیلش، هنگام خروج فراموش می کند که از آن صفحه خارج شود و در نتیجه کاربر بعدی که متهم پرونده است، بعد از او پشت رایانه کافی نت نشسته و اطلاعات موجود در ایمیل وی را سرقت می کند.

وی بیان کرد: متهم با استفاده از اطلاعات موجود در آن ایمیل، برای شاکی مزاحمت ایجاد کرده و قصد اخاذی از وی را داشته است.

رئیس پلیس فتای استان فارس با اشاره به شناسایی و دستگیری این هکر گفت: در بازجویی های انجام شده از متهم، این جرم به انگیزه اخاذی از شاکی کشف شد.

حسینی در این مورد هشدار داد، کاربران باید توجه داشته باشند زمانی که به ایمیل یا اطلاعات حساب بانکی خود از طریق کافی نت اقدام می کنند احتمال سرقت اطلاعاتشان وجود دارد، پس سعی کنند این گونه فعالیت ها را از طریق رایانه شخصی خود انجام دهند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات