نه زلزله ای رخ داده و نه اتفاقی مانند انفجار رقم خورده، بلکه سهل انگاری حادثه ای دردناک رقم زده که بی شباهت به ریزش سازه ها پس از زلزله یا انفجار نیست.

به گزارش افکارنیوز، ظهر دیروز، بر اثر ریزش یک ساختمان غیر اصولی در شهرک فاطمیه قم، عملیات آوار برداری با حضور نیروهای امدادی آغاز شد و پس از حدود ده ساعت، با کشف پیکر بی جان دو کودک شش و هشت ساله خاتمه یافت.


پوسته برجای مانده از ساختمان در حالی که طبقات آن فرو ریخته بود، حکایت از ساخت غیر اصولی ساختمان داشت و شنیده می شد که مالک بدون دریافت مجوز طبقه ای به بنا افزوده و البته هیچ اصل و اصولی را رعایت نکرده است.

هنگامی که نیروهای آتش نشانی، اورژانس و هلال احمر در محل حادثه حضور یافتند، از گفته های مادر مضطرب دریافتند که هنگام ریزش، کودکان در زیرزمین منزل حضور داشته اند؛ با این اطلاع، کار آوار برداری با امید به اینکه کودکان در فضایی محبوس واقع شده باشند، به سرعت آغاز شد.

پس از ساعت ها تلاش نفس گیر، حوالی ساعت ۱۸، پیکر بی جان کودک شش ساله از زیر آوار بیرون آمد اما سرنوشت کودک هشت ساله هنوز مشخص نبود.


از آغاز عملیات حدود ده ساعت می گذشت که امدادگران پیکر بی جان دومین کودک را هم از زیر آوار بیرون کشیدند تا صدای مهیبی که ظهر دیروز در شهرک فاطمیه پیچیده بود، به سکوتی غمبار گره بخورد.

گفتنی است محمد دلبری، شهردار قم با حضور در محل وقوع این حادثه از نزدیک در جریان علت وقوع این حادثه قرار گرفت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات