حفاری های شبانه پدر و پسر برای رسیدن به گنج، آنها را به پشت میله های زندان کشاند.

به گزارش افکارنیوز، متهمان پس از حفر گودالی به عمق ۲۷متر، درحالی که توانسته بودند تعدادی شیء قدیمی از دل زمین بیرون بکشند، دستگیر شدند. هفته گذشته مأموران پلیس پیشوای ورامین باخبر شدند که افرادی برای رسیدن به گنج دست به حفاری شبانه در یکی از روستاهای اطراف زده اند.

تیمی از مأموران آگاهی وارد عمل شدند و در تحقیقات اولیه دریافتند که حفاری از سوی ۲مرد و بر بالای تپه ای در روستا انجام شده است. آنها راهی محل شدند و در آنجا گودال بزرگی به عمق ۲۷متر دیدند که به تازگی حفر شده بود. در کنار گودال یک قفس بود که در آن یک عقاب بزرگ زندانی شده بود. هیچ کس در آن حوالی نبود و فقط چند بیل و کلنگ در این محل رها شده بود و این مسئله نشان می داد که قاچاقچیان با استفاده از آن ابزار گودال را حفر کرده اند. آنچه مسلم بود اینکه کار حفاران تمام نشده بود و این احتمال وجود داشت که با تاریک شدن هوا، آنها برای ادامه حفاری خودشان را به بالای تپه برسانند.

کارآگاهان در این محل کمین کرده و منتظر ماندند تا با ورود حفاران به آنجا، آنها را دستگیر کنند.

عملیات در تاریکی


وقتی هوا تاریک شد، مأموران متوجه ۲مرد شدند که با حضور در محل حفاری، شروع به کار کردند. هردوی آنها در تاریکی شب دستگیر شدند و یک دستگاه گنج یاب و چند کوزه و کاسه شکسته که در حفاری به دست آورده بودند از آنها کشف شد.

متهمان به اداره آگاهی پیشوا منتقل شدند و در همان ابتدا معلوم شد که آن دو پدر و پسری هستند که در آرزوی پیدا کردن گنج و یک شبه پولدار شدن دست به حفاری زده اند.

کارآگاهان به تحقیق از آنها پرداختند و در این میان مرد میانسال گفت: مدتی قبل از اهالی روستا شنیدم که چندین سال پیش افرادی در بیابان های اطراف گنج پیدا کرده و پولدار شده اند. این افسانه مدت ها بود که بین مردم رواج داشت. همه فکر می کردند در دل تپه ها گنج نهفته است و خیلی ها تلاش کرده بودند به آن برسند که موفق نشده بودند.

وی افزود: همین صحبت ها باعث شد که به فکر پیدا کردن گنج بیفتم. یک روز دل به دریا زدم و از پسرم خواستم که در این کار به من کمک کند. ما فکر می کردیم با پیدا کردن گنج، پولدار می شویم و برای همین یک دستگاه گنج یاب، بیل و کلنگ تهیه کردیم و هنگام تاریکی هوا همراه پسرم به بالای تپه می رفتیم و شروع می کردیم به کندن زمین.

گودال ۲۷ متری


مرد میانسال ادامه داد: ما با استفاده از دستگاه گنج یاب چند نقطه را شناسایی و حفاری کردیم اما به جایی نرسیدیم تا اینکه در یکی از نقطه ها صدای صوت دستگاه را شنیدیم و برای همین مطمئن شدیم که زیر خاک گنجی نهفته است. شروع کردیم به کندن. فکر می کنم ۷ یا ۸ روز عملیات حفاری طول کشید تا اینکه گودالی به عمق ۲۷متر حفر شد.

معمولا هرشب به آنجا می رفتیم. در این مدت از زیر زمین چند کاسه و کوزه شکسته پیدا کردیم که نمی دانیم عتیقه است یا نه. برای همین آنها را نگه داشتیم تا اینکه لو رفتیم و دستگیر شدیم.

این مرد درخصوص عقابی که در قفس نگه داشته بودند نیز گفت: من و پسرم یکی از شب ها که در حال حفاری بودیم عقابی را در آن حوالی دیدیم که با کمک یکدیگر آن را شکار کردیم. بعد از آن عقاب را داخل قفسی در کنار گودال نگه داشتیم تا در فرصتی مناسب آن را بفروشیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات