عضو هیئت مدیره انجمن آسم و آلرژی ایران گفت: بوی تند غذاهای سرخ کردنی، مواد شوینده با بوی شدید، سوسک و افزایش رطوبت، باعث تشدید آسم می شوند.

به گزارش افکارنیوز ، مریم محلوجی راد اظهار داشت: ساختمان های امروز، وضعیت سالمی ندارند چرا که آشپزخانه ها در وسط آپارتمان جای دارند و به دلیل نبود تهویه مناسب، بوی غذا در محیط خانه پخش شده و باعث تجمع مواد آلرژی زا در داخل منزل و تشدید علائم آسم می شود.

عضو هیئت مدیره انجمن آسم و آلرژی ایران گفت: رطوبت داخل منزل نیز باید تنظیم شود و نباید رطوبت افزایش یابد چرا که افزایش رطوبت، رشد بیش از حد قارچ و کپک را به دنبال دارد.

فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی تصریح کرد: سوسک نیز از دیگر عوامل مهم آلرژی زا داخل منزل محسوب می شود. باید شب ها در فاضلاب ها را بست و از قراردادن ظرف های نشسته پرهیز کرد؛ همچنین افراد دقت داشته باشند در مواقعی که در منزل نیستند از سم پاشی مؤثر و مفید استفاده کنند.

وی عامل محرکی را که باعث تشدید آسم می شوند، مواد شوینده با بوی شدید عنوان کرد و افزود: باید مصرف مواد سفید کننده و جوهر نمک محدود شود؛ همچنین دود سیگار به هیچ وجه در آپارتمان های کوچک بدون تهویه جریان نداشته باشد.

محلوجی راد ادامه داد: بوی تند غذاهای سرخ کردنی نیز عامل محرکی برای بیماران مبتلا به آسم است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات