رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با اشاره به معدوم کردن ماهانه متوسط چهار هزار موش در تهران گفت: معدوم کردن هر موش ۱۲۰ هزار تومان برای تهرانی ها هزینه دارد.

به گزارش افکارنیوز ، رحمت الله حافظی گفت: طبق آمار ارائه شده شهرداری سالانه ۹۰۰۰ سگ را خفت گیری می کنند که به طور متوسط ماهانه ۷۵۰ سگ می شود. همچنین ماهانه دو هزار موش را با تله گذاری و سم گذاری کشته و لاشه آنها پیدا می شود و پیش بینی می کنند که حدود دو هزار موش دیگر هم در لانه های و محافظ شهری کشته شوند.

حافظی گفت: با محاسبه مجموع ۴۷۵۰ لاشه این سگ ها و موش های شکار و کشته شده با منابعی که شهرداری برای مطالعات، جمع آوری و ریختن سموم و دفع و… هزینه می کند، مشخص می شود که سرانه معدوم کردن هر موش برای تهرانی ها ۱۲۰ هزار تومان آب می خورد.

وی افزود: در مورد معدوم کردن موش ها پیشنهاداتی داریم که قرار است در این خصوص کارشناسی کنیم و راه های مناسب تر که هزینه کمتری را به مردم تحمیل کند، پیدا کنیم.

۲۰۰۰ موشی که می میرند و میلیون ها موشی که زنده می مانند


امیر حسن جعفری ورامینی - قائم مقام ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اعلام اینکه ماهانه در ۲۲ منطقه شهرداری تهران به طور میانگین ۵۰۰ کیلوگرم انواع سم شیمیایی برای دفع حیوانات موذی از جمله موش به کار برده می شود، گفت: در مهرماه سال جاری ۱۹۶۸ لاشه موش توسط پیمانکاران مناطق مختلف جمع آوری شده است.

وی با تاکید بر اینکه آمار لاشه موش مربوط به ارقامی است که پیمانکاران از سوی مناطق به دست آورده و مربوط به لاشه های پیدا شده است، گفت: تعدادی که در لانه ها و یا سایر منفذهای معابر و یا خانه ها کشته می شوند قابل دسترسی نبوده و در آمار محاسبه نمی شود.

وی گفت: در چهار ماه اول امسال ۶۶۳۸ قطعه لاشه موش در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران جمع آوری شده است.

جعفری در حالی بر مقابله با موش های تهران به سه روش مکانیکی، فیزیکی و شیمیایی اشاره دارد که باید پذیرفت طرح تله گذاری و سموم راه حل های کافی نیست و باید طرح های جدید و به روزتری را برای کنترل این حیوان پرزاد و ولد دنبال کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات