ورزش ممکن است به خوبی دارو برای درمان بیماری قلبی و دیابت مفید و موثر باشد.

به گزارش افکارنیوز ، یوپی آی اظهار کرد: محققان آمریکایی و انگلیسی دریافتند که ورزش کردن ممکن است به مانند داروها برای بیماری قلبی و دیابتی موثر و مفید باشد.

محققان در دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی، دانشکده پزشکی «هاروارد پیلگریمز» ، موسسه مراقبت های بهداشتی در بوستون و دانشکده پزشکی دانشگاه «استانفورد» در کالیفرنیا یک سری تحقیقاتی را در این خصوص انجام دادند.

۳۰۵ پروژه تحقیقاتی که شامل ۳۴۰ هزار نفر با یکی از چهار بیماری حملات قلبی، نارسایی قلبی مزمن، سکته قلبی یا پیش دیابت تشخیص داده شدند.

پژوهشگران میزان مرگ و میر از داروهای تجویز شده برای شرایط مشترک خطرناک سلامت را با ۵۷ مطالعه مربوط به ۱۵۰۰۰ داوطلبی که در برنامه های ورزشی ثبت نام کرده بودند را باهم مقایسه کردند.

این یافته ها که در مجله پزشکی انگلیس منتشر شد؛ نشان داد که دارو برای افراد با نارسایی قلبی، بهتر عمل می کند اما فعالیت بدنی به مانند داروهایی که برای مرز دیابتی ها تجویز شده موثر بود و حتی آن برای بیمارانی که سکته مغزی کرده بودند؛ بهتر عمل کرد.

محققان همچنین تاکید داشتند با اینکه ورزش کردن به نظر می رسد از مصرف داروها در توانبخشی سکته مغزی و دیورتیک ها در درمان نارسایی قلبی موثرتر باشد، این یافته ها باید با توجه به کمیابی داده ها و تنظیمات مختلف با احتیاط تفسیر شود.

محققان هشدار دادند که درست است که فعالیت بدنی منظم می تواند در بهبود شانس بقا برای بیماران موثر باشد اما بیماران نباید خوردن داروها را بدون توصیه پزشک متوقف کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات