مدیرکل دفتر اموربانوان و خانواده استانداری اردبیل اصلاح فرهنگ اقتصاد به فرهنگ اقتصاد اسلامی در خانواده ها و بهره برداری اقتصادی از میراث فرهنگی را در جامعه ضروری دانست.

به گزارش افکارنیوز ، خدیجه جعفری اصل، در جلسه کمیته اموربانوان فرمانداری سرعین، با توجه به موقعیت و ویژگی های خاص شهرستان سرعین از نظر گردشگری و فرهنگی خواستار توجه ویژه به مباحث تحکیم بنیان خانواده و توسعه و تقویت فعالیت های فرهنگی بانوان، ارتقای فرهنگ عمومی و توسعه کمی و کیفی فعالیت ها در فضاهای فرهنگی با تاکید بر معارف، معیارها و ارزش های اسلامی شد.

وی هم چنین بر توسعه و تقویت برنامه های دینی، قرآنی، نهج البلاغه و سیره اهل بیت (ع) و توسعه و تجهیز مراکز قرآنی، حوزه علمیه و مدارس دینی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد.

جعفری اصل در این جلسه از ادارات شهرستان خواستار کمک به تقویت و توسعه امور مربوط به دختران نوجوان و جوان جهت شاداب سازی، ارتقای آگاهی و توانمندسازی زنان و دختران روستایی با آموزش های دینی، مهارت های زندگی، بهداشت و تغذیه شد.

وی اظهار کرد: درعرصه های تکامل و رشد معنوی و درجات انسانی و الهی، فعالیت های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و میدان زندگی همه مسئولند و برای حرکت بسوی آرمان ها و اصول انقلاب اسلامی خصوصا سبک زندگی اسلامی مکلفند.

مدیرکل دفتر اموربانوان و خانواده در این جلسه از نمایندگان اموربانوان ادارات خواست در زمینه های اصلاح فرهنگ اقتصاد به فرهنگ اقتصاد اسلامی در خانواده ها، بهره برداری اقتصادی از میراث فرهنگی و توسعه اقتصادی بهتر در بخش خدمات راهکارهای خود را ارائه دهند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات