رئیس جمعیت هلال احمر ایران از جمع آوری ۳.۵ میلیارد تومان کمک هزینه درمان کودکان سرطانی در جشن گلریزان سازمان داوطلبان خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر محمد فرهادی روز یکشنبه در حاشیه مراسم" باران مهربانی" که به مناسبت روز جهانی داوطلبان برگزار شد، افزود: در جشن گلریزان این برنامه برای درمان کودکان مبتلا به سرطان، از خیرین نیکوکار سه میلیارد تومان جمع آوری شد و مجموعه جمعیت هلال احمر نیز مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان در این جشن گلریزان به کودکان مبتلا به سرطان اهدا کرد.

وی در مورد آخرین وضعیت توسعه ناوگان حمل و نقل امدادی کشور با بیان اینکه سازمان امداد و نجات این جمعیت در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد، گفت: با این حال بحث تقویت این سازمان در دستور کار قرار دارد.

فرهادی با بیان اینکه تقویت سازمان امداد و نجات متناسب با آمایش سرزمینی و میزان حادثه خیزی مناطق در نظر گرفته شده است، گفت: بر همین اساس توسعه حمل و نقل زمینی، هوایی و ناوگان دریایی در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به توسعه پایگاه های امدادی سطح کشور، افزود: در حال حاضر ۴۳۰ پایگاه در کشور وجود دارد که در یک برنامه ریزی مدون و معین این تعداد به ۷۰۰ پایگاه خواهد رسید.

فرهادی همچنین در مورد عملکرد سازمان داوطلبان نیز گفت: این سازمان قوی و علمی در حال فعالیت است و مجموعه مدیران ستادی نیز از مجموعه طرحهای این سازمان حمایت خواهند کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران همچنین در این مراسم بر توسعه کمی و کیفی خانه های داوطلب تخصصی در سطح کشور تاکید کرد و افزود: اساسا فلسفه وجودی سازمان داوطلبان نشان می دهد که ساماندهی سرمایه های مادی و معنوی برای یاری رساندن به نیازمندان بسیار حائز اهمیت است و حلقه اتصال توانمندان به نیازمندان بسیار مهم است به گونه ای که اگر این حلقه نباشد شاهرگ حیاتی اقدامات خیرخواهانه و بشردوستانه نیز قطع خواهد شد.

وی با اشاره به عضویت تعداد زیادی از هنرمندان، سیاست مداران و ورزشکاران در این جمعیت، گفت: عضویت این افراد به دلیل اعتبار و جایگاه بین المللی جمعیت هلال احمر است. به گونه ای که این جمعیت با داشتن سابقه یک قرن فعالیت داوطلبانه و امدادی، کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشته است.

وی با بیان اینکه سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در مسیر خدمت رسانی به مردم مناطق محروم گامهای زیادی برداشته است، ادامه داد: با این حال اتخاذ رویکرد دانش محوری می تواند در ارائه این میسر مهم ما را یاری دهد. همچنین این سازمان باید برای استفاده حداکثری از ظرفیت مددجویان نسبت به راه اندازی خانه های داوطلب تخصصی و توسعه کمی و کیفی این خانه های داوطلب اقدام کند.

در مراسم" باران مهربانی" از درجه های داوطلبان توسط رئیس جمعیت هلال احمر رونمایی شد و درجه عادی، فعال، ارشد و ویژه به جمعی ازداوطلبان اهدا شد. همچنین رضا کیانیان بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون نیز به عنوان سفیر صلح و مهربانی این سازمان انتخاب شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات