رئیس سازمان انتقال خون گفت: وقتی دچار کمبود خون می شویم بیمارستان ها باید به ما کمک کنند و جراحی های غیر ضروری را کاهش دهند.

به گزارش افکارنیوز ، علی اکبر پورفتح الله امروز در حاشیه مراسم گرامیداشت روز پژوهش در جمع خبرنگاران گفت: تعرفه های انتقال خون در همه جای دنیا مبتنی بر خدمات انتقال خون است و در هیچ کشوری خون و فرآورده های خونی رایگان در اختیار قرار نمی گیرد و درعین حال توسط بیمه ها حمایت می شود.

وی با اشاره به اینکه هزینه های انتقال خون روز به روز در حال افزایش است، افزود: طی چند سال اخیر هزینه تست و تجهیزات خونی بسیار بالا رفته است. روش های مختلفی وجود دارد که می تواند از خون خود بیمار استفاده کرد و اگر این روش را نظام مند کنیم می توانیم وارد عرصه ها و فن آوری های نوین شویم.

پور فتح الله به این نکته اشاره کرد که اقتصاد انتقال خون در دراز مدت می تواند هزینه بیمه ها را هم کاهش دهد و گفت: قدم اول این است که در این زمینه فرهنگ سازی کرده و برای بیمه ها حساسیت ایجاد کنیم و در همین راستا در حال پیگیری با سازمان های بیمه گر هستیم.

وی درمورد کمبود خون در کشور گفت: کمبود فصلی خون با توجه به تغییرات آب و هوایی در هر فصل کاملاً طبیعی است اما در کلان کمبود خون نداریم ولی در عین حال وقتی دچار کمبود خون می شویم بیمارستانها هم باید به ما کمک کنند و جراحی ها انتخابی و غیر ضروری را در زمان کمبود خون کاهش دهند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات