فرمانده پلیس تهران بزرگ با اعلام خبر دستگیری ۱۲۳ تن سارق، زورگیر و مالخر در عملیات کم نظیر پلیس آگاهی تهران بزرگ از کاهش چشم گیر آمار سرقت در شهر تهران خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، سردار حسین ساجدی نیا در حاشیه دستگیری ۱۲۳ تن از سارقین، زورگیران و مالخر در تهران بزرگ اظهار داشت: با توجه به درخواست های متعدد مردم، پلیس در راستای قولی که در برخورد با سارقان و زورگیران تهران به مردم داده بود از نخستین ساعات بامداد امروز عملیات گسترده ای را برای دستگیری سارقان، مالخران و زورگیرانی که در شهر تهران مبادرت به سرقت می کردند انجام داد.

وی در ادامه با بیان اینکه در این عملیات بزرگ که توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ انجام شد ۱۲۳ تن دستگیر شدند افزود: از ۴ ماه پیش نخستین شناسایی ها و اقدامات اطلاعاتی برای شناسایی سارقان، زورگیران و مالخران شهر تهران انجام شد و از نخستین ساعات بامدادی امروز عملیات گسترده ای برای برخورد با این افراد آغاز گردید که طی این عملیات ۱۲۳ تن از خریداران اموال مسروقه، سارقان و زورگیران شهر تهران توسط تیم های عملیاتی پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه به واسطه انجام عملیات امروز آمار سرقت در تهران بزرگ به شدت کاهش یافته اظهار داشت: پس از انجام این عملیات تعداد سرقت های گزارش شده در شهر تهران به یک مورد تا به این لحظه کاهش پیدا کرده و این در حالیست که پیش از این ظرف زمان ۷ ساعت بیش از ۱۰ مورد سرقت در شهر تهران گزارش می شد.

ساجدی نیا عملیات انجام شده توسط یگا ن های عملیاتی نیروی آگاهی را عملیاتی کم نظیر عنوان کرد و در ادامه افزود: در میان دستگیرشدگان باندی متشکل از ۴ تبعه پاکستانی، افغانستانی، آذربایجانی و عراقی وجود داشتند که ۳ تن از آنان به همراه ۳۰ واسطه و ۸ نفر سفارش گیرنده دستگیر شدند.

وی ادامه داد: این اتباع بیگانه گوشی های موبایل مورد نیاز خود را به ۸ نفر سفارش می دادند و این ۸ تن آنها را به ۳۰ واسطه گزارش می کردند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ شیوه سرقت این افراد را قاپ زنی و زورگیری دانست و تاکید کرد: سارقان با استفاده از موتورسیکلت اقدام به شناسایی قربانیان خود می کردند و علاوه بر گوشی های موبایل پول و اشیاء قیمتی دیگر آنها را سرقت می کردند.

ساجدی نیا در پایان خاطر نشان کرد: افراد دستگیر شده در صورت مقاومت قربانیان خود آنها را با سلاح سرد تهدید می کردند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات