مدیرکل بحران آذربایجان شرقی گفت: ۳ نفر از ۸ نفر از روستائیان روستای «اوزی» در کولاک شدید منطقه ی «مس سونگون» مفقود شدند و یک نفر بر اثر سرما جان باخت.

به گزارش افکارنیوز ، خلیل ساعی اظهار کرد: به دنبال دریافت گزارش مفقود شدن ۸ روستایی، عوامل اورژانس، هلال احمر، اکیپ های راهداری از دیشب به منطقه ی «مس سونگون» ورزقان اعزام شدند.


وی گفت: این ۸ نفر از روستای «اوزی» به قصد انتقال بیمار خارج شده و به سمت روستای «خوی نرود» در حال حرکت بودند که در کولاک گرفتار شدند.

مدیرکل بحران آذربایجان شرقی افزود: اکیپ های راهداری اعزام شده نیز به علت شدت بارش برف در کولاک گرفتار شدند.

ساعی با بیان این که پس از ۱۲ ساعت از گزارش این حادثه، یک نفر از روستائیان جان باخت و ۳ نفر دیگر نیز مفقود شدند، ادامه داد: عوامل اورژانس و هلال احمر موفق شدند دو نفر را به روستای «اوزی» و دو نفر را به درمانگاه هلال احمر مس سونگون منتقل کنند.

وی در خصوص آخرین وضعیت فرماندار ورزقان و معاون فرماندار، بخشدار، خبرنگار واحد مرکزی خبر، عوامل نیروی انتظامی، عوامل امدادی امداد و نجات کوهستان نیز که از دیشب در کولاک گرفتار شده اند، گفت: در آخرین گفت وگو با فرماندار ورزقان وضعیت عمومی آنها رضایت بخش است.

مدیرکل بحران استان آذربایجان شرقی از آماده باش بالگرد برای پرواز در منطقه خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به مه آلود بودن هوا، برج مراقبت اجازه ی پرواز نمی دهد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات