رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری فردی خبر داد که با اتصال به حساب دوستش، از طریق تلفنبانک، ۳۶ میلیون ریال از موجودی حساب وی تخلیه کرده بود.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ سیدموسی حسینی در تشریح این خبر گفت: طی چند روز گذشته محمد جهت برداشت وجه از حساب، به خود پرداز یکی از بانک نزدیک محل سکونتش مراجعه و پس از انتخاب کلید برداشت وجه با پیغام عدم موجودی کافی مواجه و با دریافت رسید، متوجه خالی بودن حسابش می شود.

وی ادامه داد: محمد با مراجعه به بانک علت و چگونگی برداشت از حسابش را جویا می شود و کارمند بانک رسیدی از تراکنش های انجام شده با حساب را به وی می دهد و با مشاهده رسید تراکنش های حساب مشاهده می کند چندین برداشت بدون اینکه وی از آنها اطلاعی داشته باشد به صورت اینترنتی انجام شده است.

رئیس پلیس فتاگفت: محمد با مراجعه مجدد به بانک و مشورت با کارمند بانک تصمیم می گیرد، با ارائه شکایتی موضوع را بررسی و پیگیری کند.

سرهنگ حسینی اظهار کرد: این شهروند شیرازی با دستور قضایی به پلیس فتا مراجعه و پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: افسر پرونده از طریق اقدامات فنی و پلیسی متهم را شناسایی و با دستور قاضی وی احضار و متهم نیز با حضور در پلیس فتا در حالی که تصور نمی کرد شناسایی شده باشد، ابتدا هرگونه اتهامی را رد می کند.

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: متهم با دیدن ادله به جرم خود اقرار و اظهار کرد؛ روزی که برای کمک به دوستش به منزل وی می رود، جهت انجام خرید اینترنتی اطلاعات حساب وی را مشاهده و در ذهن می سپارد، سپس به محض خارج شدن محمد از اتاق آن اطلاعات را یادداشت و در چند روز حساب وی را خالی می کند.

سرهنگ حسینی خاطرنشان کرد: مبلغ کلاهبرداری شده در این پرونده بالغ بر ۳۶ میلیون ریال است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات