رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه دیدار هیات پارلمانی اروپا با دو نفر از محکومین فتنه ۸۸ نشان داد، ریشه و آبشخور فتنه ۸۸ در کجا بوده است گفت: باید دید چه کسانی زمینه دیدار هیئت پارلمانی اروپا با محکومان فتنه را فراهم کردند.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام والمسلمین منتظری، در جلسه بیست و پنجم آذرماه هیات عمومی دیوان ضمن انتقاد از این اقدام هیات پارلمانی اروپاییُ این ملاقات را محکوم کرد.

وی گفت: گروهی تحت عنوان هیات پارلمانی اروپا به ایران آمدند و در حالی که این هیات ها معمولا برای تبادل مسایل اقتصادی است لکن اینها با دو نفر از فتنه گرانی که در فتنه ۸۸ محکومیت داشتند، مخفیانه دیدار کردند. باید روشن شود که چه کسانی زمینه این دیدار را فراهم کرده اند؟

رئیس دیوان عدالت اداری افزود: با گذشت ۵ سال از حادثه سال ۸۸ وقتی عده ای از غربی ها به ایران می آیند و مخفیانه ملاقاتی را انجام می دهند، نشان می دهد که آن فتنه در کجا ریشه داشته و آبشخور آن کجاست.

وی در ادامه با طرح این سوال که آیا هیات پالمانی اروپا آمده اند تا مشکلات اقتصادی و ارتباطی را حل کنند یا دنبال اهداف دیگری هستند، ادامه داد: در میان دولتمردان چه کسانی چنین خیانتی را مرتکب شده اند تا زمینه این ارتباط فراهم شود. ما امیدواریم که مسوولان امنیتی این جریان را دنبال کنند تا این موضوع برای مردم روشن شود. هم زمان می بینیم همین کسانی که داعیه قرارداد هسته ای با ایران را دارند، در انتهای قرارداد شرایطی را که برای جمهوری اسلامی تعیین می کنند، به فتنه سال ۸۸ بر می گردد که افرادی که در حصر و زندان هستند نیز باید آزاد شوند.

منتظری ضمن محکوم کردن اقدام هیات پارلمانی در ملاقات با دو نفر از محکومین فتنه ۸۸ اظهار داشت: آیا واقعا در کشورهای غربی اجازه می دهند گروهی به عنوان نمایندگان پارلمانی به آنجا بروند و مخفیانه با برخی از اعضای اپوزوسیون آن کشور ملاقات کرده، جلسه داشته باشند و تبادل اطلاعات کنند.

رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: الحمدالله بصیرت ملت شریف ایران به حدی است که تمام مسایل را درک می کند و اگر غربی ها تصور می کنند که با این حرکات می توانند جریان انقلاب اسلامی را از مسیر اصلی خود منحرف کنند، کور خوانده اند.

وی در بخش دیگر از سخنانش به حادثه تروریستی در عراق و شهادت ۱۶ نفر از هموطنان عزیزمان در این حادثه اشاره کرد و اظهار داشت: عده ای از فرزندان این ملت که برای خدمات اجتماعی و کار در عراق حضور داشتند، بر اثر حمله تروریستی به شهادت رسیدند، به نحوی که برخی از آنها قابل شناسایی نبودند. باید روشن شود که چه کسانی دستشان به خون این عزیزان آغشته است.

رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: آیا جز این است که جریان تکفیری و وهابی که از سوی آمریکایی ها حمایت می شود، این اقدامات را انجام می دهد. فعالیت های آنان در عراق، بحرین و سوریه نشان می دهد که جز این نیست.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری ضمن تسلیت این حادثه به ملت شریف ایران و خانواده محترم شهدا، برای آنان علو درجات مسئلت نمود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات