شهرام جزایری در نامه ای خطاب به رئیس قوه قضاییه عنوان کرد پس از ۱۲سال و ۳ ماه زندان، بنده را مشمول رأفت اسلامی قرار دهید زیرا نادم و پشیمانم.

به گزارش افکارنیوز ، یکی از اعضای خانواده شهرام جزایری در پی تماس با این خبرگزاری درخواست سرگشاده این فرد خطاب به رئیس قوه قضائیه را در اختیار سرویس قضایی و انتظامی قرار داد.

شهرام جزایری در این نامه و خطاب به رئیس قوه قضاییه آورده است: پس از ۱۲ سال و ۳ ماه گرفتاری و زندانی شدن که باعث متلاشی شدن کانون خانواده ام شده است و به این ترتیب فرزندانم عرشیا (۵ ساله) و آرنیکا (۳.۵ ساله) را دو بار بیشتر ندیده ام و در این میان ایلیا (۹ ساله) را هم در مدت یک سال گذشته صدایش را هم نشنیده ام و ۷ سال است از مرخصی محروم بودم و این درحالی است که تمامی دستورات قضات محترم دادستانی مجریه حکم در دادسرای جرایم اقتصادی را عینا اجرا کرده ام. از شما که مجتهدی عادل و قاضی القضات هستید، تقاضای عاجلانه دارم پس از این همه گرفتاری دستور برخورداری اینجانب از رأفت اسلامی، عفو و گذشت در پرونده این حقیر را امر به ابلاغ فرمایید با این وصف که اینجانب از کارهای کرده و نکرده ام که بواسطه جوانی بوده نادم و پشیمان هستم.

شهرام جزایری کیست؟


تنها یک سال پس از صدور این فرمان هشت ماده ای پرده از راز یک فساد اقتصادی کلان که عمده آن بر پایه پرداخت رشوه های کلان بود برداشته شد.

در این فساد نام فردی به میان آمد که شهرام جزایری نام داشته و در سن ۲۹ سالگی و در سال ۸۱ به عنوان مفسد اقتصادی در رسانه ها و مردم شناخته شد.

این فرد در ابتدا از سوی رسانه ها به عنوان مفسد اقتصادی شناخته شد و سپس مشخص شد که در پرونده وی موارد اتهامی از جمله رشوه های کلان وجود دارد.

پرداخت رشوه ۳۸ میلیارد ریالی و تاسیس ۵۰ شرکت اقماری


در اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات جزایری مژدهی نماینده دادستان اتهامات وی را ایجاد و تأسیس حدود ۵۰ شرکت مختلف بازرگانی، کسب اعتبار موهوم از طریق مانورهای متقلبانه، برداشت ۳۸ میلیارد و ۱۰ میلیون ریال به دفعات مختلف و پرداخت آن به اشخاص به عنوان رشوه، جعل اسناد اعلام کرد. وی همچنین تبانی در معاملات دولتی، اغوای مسئولان بانکها، تسهیل و دریافت ارز، عدم به کارگیری تسهیلات در امر صادرات و واردات و ایجاد رکود در امر صادرات واردات، تهیه پیمان نامه های غیر قانونی و اخذ مقادیر قابل توجهی از این طریق را از جمله موارد دیگر اتهامی کیفرخواست عنوان کرد.

اتهامات جزایری چیست؟


اتهامات وارده به جزایری عبارتند از ۱- تحصیل مال از طریق نامشروع ۲- پرداخت رشوه به دفعات و به افراد مختلف ۳- تحصیل معافیت از خدمت نظام وظیفه عمومی به صورت متقلبانه ۴- اعمال نفوذ برخلاف حق و مقررات قانونی ۵- تصرف غیرمجاز در اموال و وجوه توقیف شده و ۶- خروج غیر مجاز از مرزهای کشور. شهرام جزایری عرب بابت اتهامات فوق به ۱۱ یازده سال حبس تعزیری، رد مبلغ ۴۸ میلیون و ۶۰۰ هزار و ۱۸۵ دلار آمریکا به بانک ملی ایران و صندوق ضمانت صادرات، پرداخت جزای نقدی معادل ۲ برابر مبلغ فوق الذکر (۹۷ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۳۷۰ دلار آمریکا) به صندوق دولت جمهوری اسلامی ایران و محرومیت از فعالیت بازرگانی در بخش صادرات و واردات و نیز محرومیت از اخذ هرگونه تسهیلات بانکی اعم از ریالی و ارزی به مدت ده سال محکوم شده است. رأی صادره قطعی است و هم ا کنون مراحل اجرا را طی می کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات