رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از اجرای ششمین مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش خبر داد و گفت: در این عملیات ۷۰ نفر از اراذل و اوباش شهر تهران بازداشت شدند.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ علیرضا محرابی در حاشیه اجرای طرح امنیت محله محور در سطح شهر تهران افزود: با تلاش ماموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ و پس از ماه ها تلاش در مورد شناسایی اراذل و اوباش صبح امروز ششمین مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش به اجرا درآمد.

وی افزود: ویژگی این مرحله از طرح این است که برخی از این متهمان پس از ایجاد درگیری به شهرستان های اطراف تهران متواری شده بودند که با تلاش پلیس و هماهنگی با مراجع قضایی محل اختفای آنها شناسایی و طی عملیات های ضربتی بازداشت شدند.

محرابی با اشاره به اینکه تعداد اراذل و اوباش فراری به شهرستان های اطراف تهران ۱۲ نفر بوده که همگی بازداشت شده اند گفت: این افراد اکثرا در قهوه خانه ها، محلات مرکزی و جنوبی شهر تهران با شهروندان و همچنین با یکدیگر درگیر شده و اقدام به تخریب اموال عمومی و خصوصی کرده بودند که با تلاش های فراوان شناسایی و دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه اراذل و اوباش محل خاصی برای انجام اعمال مجرمانه خود ندارند، ادامه داد: متهمان دستگیر شده در محله های مختلف شهر تهران اقدام به شرارت و عربده کشی و ایجاد مزاحمت برای شهروندان می کردند و تعدادی از آنها نیز در حاشیه شهر تهران مخفی شده بودند که با اقدامات پلیس شناسایی و بازداشت شدند.

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ بیان داشت: با اجرای طرح امنیت محله محور و به خصوص طرح برخورد با اراذل و اوباش شاهد کاهش چشمگیر جرایم و اخلالگری در نظم عمومی بوده ایم.

محرابی تصریح کرد: این طرح مستمر بوده و تا زمانی که رضایت و آرامش شهروندان را جلب و تامین کند ادامه خواهد داشت و تا زمانی که این اراذل و اوباش اقدام به هنجارشکنی کنند، طرح به قوت خود ادامه خواهد یافت.

وی در پایان پل ارتباطی میان شهروندان و پلیس را تلفن ۱۱۰ عنوان کرد و گفت: شهروندان می توانند در صورت بروز هرگونه مشکل و مساله انتظامی، با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته و یا به پایگاه های پلیس های تخصصی و کلانتری مراجعه کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات