به دنبال کشته شدن دو نفر در حادثه آتش‎سوزی پتروشیمی خرم‎آباد، رئیس ستاد حوادث غیرمترقبه لرستان گفت: مسئولیت بی‎احتیاطی افراد به واحد ایمنی بر می‎گردد.

به گزارش افکارنیوز ، رضا آریایی در مورد جزییات آتش‎سوزی پتروشیمی خرم‎آباد اظهار کرد: این حادثه طی انجام عملیات جوشکاری در مخزن حاوی گازوییل رخ داد و در این رخداد سه نفر دچار جراحت و سوختگی شدند که متأسفانه دو نفر از آنها به نام‎های بهمن آزادی‎مقدم و ماشاءاله محمدپور بر اثر جراحت‎های وارده جان باختند؛ وضعیت عمومی فرد زخمی رو به بهبودی است.

وی اضافه کرد: بلافاصله آتش‎نشانی خرم‎آباد و شرکت لوله و خطوط نفت در صحنه حاضر و در ۴۰ دقیقه آتش را به طور کامل خاموش کردند؛ خوشبختانه آتش به جای دیگری سرایت نکرد و در ساعت ۱۱: ۳۰ به طور کامل تهدید آتش‎سوزی از بین رفت.

آریایی اظهار کرد: مسئولیت بی‎احتیاطی افراد به واحد ایمنی بر می‎گردد که قطعاً توسط خود شرکت پیگیری و با آنها برخورد می‎شود.

رئیس ستاد حوادث غیرمترقبه استان تصریح کرد: در این آتش‎سوزی با اینکه دو کشته داشت اما نیروهای امدادی و عملیاتی با آموزش‎ها و مانورهای مستمر و مطلوبی که در طول سال می‎بینند به موقع در محل حاضر و خوب اقدام کردند که جای تقدیر دارد.

آریایی بیان کرد: البته در خود شرکت واحدهای اطفای حریق تعبیه شده است و ما تنها برای کمک‎رسانی در صحنه حاضر شدیم. در جاده‎ها نیز مردم از مسیر نیروهای امدادرسانی به طور کامل و سریع کنار رفته که این امر بالا بودن فرهنگ همکاری و همیاری مردم را نشان می‎دهد و جای تقدیر و تشکر دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات