جانشین فرمانده نیروی انتظامی جزئیات تیراندازی یکی از مداحان معروف تهرانی را ارائه کرد.

به گزارش افکارنیوز ، سردار احمدرضا رادان در حاشیه ملاقات مردمی در مرکز ۱۹۷ تهران با اشاره به ملاقات خود با ۷۰ نفر در پیگیری برخی پرونده های خاص اظهار داشت: در این ملاقات مردمی پیشنهاداتی برای ارتقاء فرهنگ علمی و ترافیکی مطرح شد و یکی از این موارد طرح یک کودک دبستانی بود که یک انیمیشن ۱۱ قسمتی را برای ارتقا فرهنگ ترافیکی تهیه کرده بود.

* هزار کلانتری و پاسگاه تحت پوشش مکنا قرار گرفت


وی در ادامه با اشاره به تاکید پلیس بر موضوع تعالی و استانداردسازی رفتار ماموران از تحت پوشش قرار گرفتن یک هزار کلانتری و پاسگاه در طرح مکنا خبر داد و گفت: این طرح از یکسال و نیم گذشته در چهار محور خوشایندسازی محیط کلانتری ها و پاسگاه ها برای پرسنل و مراجعان، بهبود فرآیند ماموریت ها، تعالی رفتار پرسنل و ارتقای برخورد ماموران پلیس در اجرای ماموریت ها آغاز شد که امیدواریم تا انتهای سال جاری اجرای این طرح که در یک هزار پاسگاه و کلانتری آغاز شده به نتیجه مطلوب برسد.

رادان همچنین مرکز ۱۹۷ را مرکزی برای نظارت مردم بر عملکرد پلیس قلمداد کرد و افزود: مردم و هم میهنان می تواند برای گزارش انتقادات، تشویقات و پیشنهادات خود با مراکز ۱۹۷ تماس حاصل کنند که بحمدالله این مراکز باعث شده است تا از حجم شکایات و انتقادات نسبت به ابتدای بکارگیری آنها کم شود و در عین حال بر حجم پیشنهادا ت و تشویقات مردم افزوده شود.

وی عکس العمل پلیس در برابر رفتار پرسنل خود در ۳ سطح توجیه، برخورد انتظامی و تشکیل پرونده قضایی برای آنها برشمرد و از جدیت پلیس برای برخورد با رفتارهای نامناسب ماموران نیروی انتظامی خبر داد.

* افزایش گشت نامحسوس راهور/ تشکیل گشت امنیت اخلاقی در حوزه راهنمایی و رانندگی


رادن در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که از چرایی کاهش گشت های نامحسوس پلیس جویا شده بود گفت: گشت های نامحسوس پلیس در حوزه های راهور، آگاهی و اطلاعات همچنان پابرجاست و به هیچ وجه به گشت های نامحسوس پلیس خدشه ای وارد نشده است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح گشت های نامحسوس در حوزه ترافیکی نتیجه بخش بوده، گفت: ما امسال شاهد کاهش تلفات جاده ای تا ۱۸ هزار نفر هستیم و این در حالی است که اگر اقدامات پلیس در حوزه راهنمایی و رانندگی وجود نداشت می بایست امسال شاهد بیش از ۴۸ هزار کشته در سوانح و تصادفات جاده ای می بودیم.

رادان در ادامه با اشاره به پابرجا بودن گشت امنیت اخلاقی از تعریض این بخش در حوزه راهنمایی و رانندگی خبر داد و گفت: ماموران پلیس با رانندگانی که حجاب مناسب را رعایت نمی کنند برخورد خواهد کرد.

* واکنش جانشین فرمانده ناجا در برابر زورگیری شب گذشته از یک استاد دانشگاه


وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حادثه روز گذشته که در آن یک استاد دانشگاه مورد زورگیری قرار گرفت و به دلیل جراحت وارد شده به وی در بیمارستان بستری شد، گفت: شب گذشته سردار ساجدی نیا فرمانده نیروی انتظامی تهران بز رگ در بیمارستان حاضر شد و از این استاد دانشگاه عیادت کرد و ما در روزهای آینده خبر خوش دستگیری این زورگیران را به اطلاع مردم خواهیم رساند. لذا امیدواریم قوه قضائیه نیز در برخورد با این مجرمان اقدامات قضایی مناسب و بازدارنده را انجام دهد.

* اعلام آمادگی پلیس ایران برای دستگیری خاوری ظرف کمتر از ۱۰ روز


رادان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پرونده خاوری و پیگیری آن از طریق اینترپل ایران و کانادا اظهار داشت: آنچه که برای پلیس، اینترپل، وزارت خارجه و دستگاه قضایی ثابت شده است آن است که خاوری در حال حاضر در کانادا مستقر است و علی رغم آنکه در ابتدا پلیس کانادا این مطلب را قبول نداشت اخیرا قول هایی مبنی بر پیگیری این پرونده و تحویل وی به ایران داده اند.

وی ادامه داد: ما حتی به پلیس کانادا اعلام کردیم که می توانیم با توجه به اطلاعات موجودمان این فرد را ظرف کمتر از ۱۰ روز دستگیر کنیم ولی در حال حاضر تنها باید منتظر بمانیم تا ببینیم که پلیس اینترپل کانادا به قول خود عمل می کند یا خیر.

جانشین فرمانده ناجا درباره تیراندازی اخیر یکی از مداحان معروف تهرانی گفت: سلاحی که در اختیار وی بوده مجوز قانونی داشته و پرونده این موضوع تشکیل و در اختیار مراجع قضایی قرار گرفته است که امروز نوبت رسیدگی به این پرونده است.

رادان درخصوص برخی اظهارنظرها در ارتباط با حمله اراذل و اوباش به این مداح اظهار داشت: افراد درگیر شده با تعریف ما از اراذل و اوباش مطابقت نداشتند.

وی با بیان اینکه این موضوع بی جهت و غیرمعمول بزرگ شده است، تأکید کرد: توصیه ما به مأموران و افرادی که مجوز حمل اسلحه دارند این است که وسیله دفاعی آخرین ابزار برای دفاع از خود است ولی تشخیص این موضوع برعهده حامل اسلحه است که باید جوابگوی این تشخیص نیز باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات