جانشین فرمانده انتظامی کشور با اشاره به در خطر بودن جان مردم در اتوبوس های اسکانیا گفت: مدیرعامل عقاب افسان بگوید که نرخ جان مردم چند است که آنها را سوار بر اتوبوس خود به کشتن می دهند.

به گزارش افکارنیوز ، سردار احمدرضا رادان در حاشیه دیدار مردمی در سامانه ۱۹۷ به سؤال خبرنگاران پاسخ داد.

وی در واکنش به اظهارات مدیرعامل عقاب افسان تولیدکننده اتوبوس اسکانیا در ایران که گفته است پلیس از آن مطالباتی داشته و چون آن را پرداخت نکرده ایم به اسکانیا ایراد می گیرد گفت: تعداد زیادی از هموطنان ما در آتش سوختند به طوری که کار شناسایی عده ای از آنان مدتها طول کشید.

جانشین فرمانده انتظامی کشور ادامه داد: ما به عنوان پلیس وظیفه رسیدگی به حقوق مردم را بر عهده داریم اگر آنها مدعی هستند که ما با آنها مشکل داریم حتماً منظورشان احقاق حقوق مردم است که در این صورت باید بگویم بله ما حتماً بر سر حقوق مردم با شما خودروسازان مشکل داریم.

وی افزود: اینکه آنها می گویند نیروی انتظامی از آنها چیزی طلب کرده است صحت ندارد اسکانیا چه چیزی باید به پلیس می داده که نداده است و پلیس با اسکانیا به این دلیل می خواهد برخورد کند.

رادان خطاب به مدیرعامل اسکانیا گفت: اگر ما چیزی از شما طلب کرده ایم بیایید در تمام سایت های کشور منتشر کنید. هر جایی که رادان مداخله می کند قصد دفاع از حقوق مردم را دارد.

وی در این لحظه خطاب به خبرنگاران گفت: شاید شما بگویید که این کار انجام نشده است اما در نظر داشته باشید که در برخی موارد سازمان های دیگر به قضیه ورود می کنند و مهلتی به خودروسازها می دهند.

در این لحظه یکی از خبرنگاران گفت: گویا اسکانیا نیز برای رفع نواقص طلب مهلت بیشتری کرده است که رادان در پاسخ گفت زمانی مهلت را به شرکت خودروسازی می دهیم که خودروی سواری شخصی تولید می کند اما اکنون پای یک وسیله حمل ونقل عمومی در میان است ما به این شرکت مهلت دهیم که مردم بی گناه را بکشد، آیا مهلت برای کشتن مردم معنا دارد؟

جانشین فرمانده انتظامی کشور خطاب به مدیرعامل شرکت عقاب افسان گفت: نرخ جان مردم چقدر است آن را تعیین کنید و مردم بی گناه را در خودروی خود بگذارید و بسوزانید جای اینکه سرتان را پایین بیندازید و عذرخواهی کنید عذر بدتر از گناه می آورید.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی در مورد نظر پلیس در مورد فیلتر شدن برخی شبکه های اجتماعی گفت: نظر قطعی را فرمانده ناجا اعلام کرده است یک نهاد قانونی تشکیل شده که با مسئولیت دادستان محتوای مجرمانه سایت ها را تشخیص می دهد.

رادان افزود: خود ما به عنوان مسئولین باید رعایت قانون را بکنیم پسندیده نیست که خود ما به قوانینی که خودمان وضع کرده ایم احترام نگذاریم.

وی در مورد اظهارات برخی از مسئولین در مورد حضور نیروهای انتظامی در کمپ ترک اعتیاد شفق و برخورد بد آنها با معتادان گفت: این مأموران برای نیروی انتظامی نبودند و اگر از نیروی انتظامی مأموری در شفق باشد تنها به خاطر محافظت فیزیکی است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات