یک رفتارشناس گفت: توانایی احساس خطر زنان دو برابر مردان است. آنان درباره مسایل عاطفی، اخلاقی و حتی مالی حساسیت بیشتری از مردان دارند و نزدیک شدن خطرات را بیشتر حس می کنند.

به گزارش افکارنیوز، دکتر مجید ابهری افزود: بر اساس بررسی های انجام شده روی۱۴۶۰ زوج و صحبت های ۸۶۰ مرد از اردیبهشت سال ۹۰ تا پایان آبان ماه سال ۹۲ زنان نزدیک شدن خطر را بیشتر از مردان احساس می کنند، به همین علت زودتر واکنش نشان می دهند؛ البته در این امر عناصر شیمیایی بدن و ساختمان مغزی نیز موثر است.

وی با اشاره به پیش بینی های زنان گفت: در بسیاری از موارد پیش بینی های زنان در مورد دوستان همسرشان، مشکلات محیطی آنان و اختلالات رفتاری اطرافیان به طور کامل منطبق با واقعیت هاست، اما متاسفانه در بسیاری از موارد، فرزندان و شوهران به هشدارهای زنان توجه نمی کنند و پس از وقوع مشکل، درصدد توجیه عملکرد خود برمی آیند.

این آسیب شناس تاکید کرد: توانایی تشخیص خطر زنان در بسیاری از ابعاد به ویژه مسائل عاطفی و اخلاقی به میزان تحصیلات یا شغل آنان ارتباطی ندارد؛ به همین علت می توان آن را به عنوان واکنشی غریزی قلمداد کرد.

ابهری در پایان با اشاره به هشدارهای زنان درباره وضعیت شغلی همسرانشان، گفت: در بسیاری از موارد زنان درباره شغل همسرانشان نظراتی می دهند؛ اما شوهرانشان به علت لجاجت، دیدگاه های آنان را نمی پذیرند و همین امر موجب شکست شغلی مردان می شود. آنان بارها این موضوع را اذعان کرده و این واقعیت را پذیرفته اند؛ ولی به علت غرور کاذب از پذیرفتن دیدگاه های همسرانشان و راهنمایی آنان خودداری می کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات