رییس پلیس فتای استان خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری عاملان نفوذ به سرور یکی از دانشگاه ها در شهرستان قوچان خبر داد.

به گزارش افکارنیوز، سرهنگ عرفانی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت نماینده حقوقی یکی از دانشگاه ها در قوچان مبنی براینکه فرد یا افرادی ناشناس ضمن نفوذ به سرور دانشگاه اقدام به تغییر نمرات دانشجویان کرده اند، به لحاظ اهمیت و حساسیت موضوع، شناسایی عامل یا عاملان نفوذ در دستورکار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارشناسان پس از بررسی های لازم و استعلام از مبادی ذیربط و یک سری اقدامات تخصصی توانستند متهم اصلی را شناسایی و با هماهنگی قضایی وی را دستگیر کنند.

عرفانی افزود: متهم که یکی از دانشجویان همان دانشگاه بود با دیدن شواهد فنی و مستندات لب به سخن گشود و در خصوص جرم خود با ندامت گفت که به علت کسب رتبه بالا در رشته تحصیلی مرتبط و با عنوان کار دانشجویی در واحد انفورماتیک مشغول به کار شدم و با پی بردن به ضعف در امنیت سیستم و نامگذاری نامناسب پسوردها، با همکاری ۳ تن از دانشجویان دیگر، نمرات ۲۸ دانشجو که مشروط شده بودند را در سیستم اصلاح و از هرکدام مبالغی اخذ و تقسیم می کردیم.

عرفانی با بیان اینکه در پی اعترافات نامبرده سایر متهمان شناسایی و دستگیر و پس از بازجویی به بزه ارتکابی اعتراف و پرونده بهمراه متهمان تحویل مقام قضایی شد. در پایان به کلیه مسؤلان انفورماتیک ادارات و دانشگاه ها توصیه کرد: مهمترین عامل دسترسی غیرمجاز به داده ها گذاشتن رمزهای عبور نامناسب و قابل حدس است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات