پزشکان ایتالیایی معتقدند نوزدانی که در سه ماه نخست تولد به آنها قطره پروبیوتیک داده می شود، کمتر به دل درد و قولنج، رفلاکس اسید معده و یبوست مبتلا می شوند.

به گزارش افکارنیوز، به گفته پزشکان دل درد نوزادان یکی از پنج دلیل اصلی است که موجب استرس و نگرانی والدین می شود و آنان را وادار می سازد تا فرزندشان را برای معاینه نزد پزشک ببرند.

دکتر «فلاویا ایندریو» ، محقق ارشد این مطالعه گفت: در اروپا پروبوتیک ها به طور گسترده ای در درمان دل درد و قولنج مورد استفاده قرار می گیرد.

پروبیوتیک ها باکتری های زنده ای هستند که به حفظ تعادل طبیعی ارگانیسم ها در روده ها کمک می کنند و برای مشخص شدن تاثیر این نوع باکتری در پیشگیری از دل درد و دیگر بیماری های گوارشی، پزشکان در بیش از ۵۰۰ نوزاد از قطره پروبیوتیک یا یک نوع دارونما استفاده کردند.

طبق مشاهدات پزشکان در دوره سه ماهه این بررسی، نوزادانی که از قطره پروبیوتیک مصرف کرده بودند کمتر به دل درد و دیگر مشکلات گوارشی مبتلا شده بودند. دل درد، رفلاکس اسید معده و یبوست از شایع ترین مشکلات دستگاه گوارشی در نوزادان هستند.

هلث دی نیوز اظهار کرد: به طور طبیعی روده ها از حدود ۴۰۰ نوع باکتری پروبیوتیک برخوردارند که در کاهش باکتری های مضر و حفظ سلامت سیستم گوارشی موثر هستند و یکی از معمول ترین باکتری های پروبیوتیک «لاکتوباسیلوس» است که در ماست وجود دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات