رییس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر لرستان گفت: زنگ خطر تغییر الگوی مصرف مواد و سن اعتیاد در استان به صدا در آمده و باید بیش از پیش در حوزه مبارزه با موادمخدر احساس مسئولیت کنیم.

به گزارش افکارنیوز، حجت الله فراشی در جلسه کمیته مقابله با عرضه موادمخدر بیان کرد: در حال حاضر جامعه استان جامعه جوان گسترده ای است و شرایط نگران کننده ای هم پیش روی آن قرار دارد، چرا که مطالبه جوانان از مسئولان و حاکمیت متفاوت تر و پیچیده تر از سایر اقشار جامعه است و اگر احساس کنند به مطالبه آنان پاسخ نمی دهند سرخورده می شوند و این خطری بزرگ برای جامعه است.

وی اضافه کرد: امروزه اعتیاد تلفیقی در جامعه بروز پیدا کرده که سن و نوع مصرف را دچار تغییر کرده است.

فراشی تصریح کرد: در اعتیاد تلفیقی با مصرف هم زمان هروئین و شیشه مواجه می شویم که به شدت مخرب بوده و تأثیر تخریبی آن به مراتب بیشتر است.

وی ادامه داد: ایجاد مکان هایی برای اوقات فراغت و تخلیه هیجانات از مطالبات جوانان از مسئولان است که امیدواریم مسئولان امر به این مهم توجه ویژه ای داشته باشند.

فراشی تأکید کرد: اگر همه جامعه به خصوص مسئولان وظیفه خود را آن‎گونه که باید انجام دهند نیاز به هزینه در حوزه مقابله نیست و آن وقت جامعه خود یکپارچه با موادمخدر مقابله می کند.

همچنین سرهنگ فرخی رییس پلیس مبارزه با موادمخدر لرستان گفت: در حوزه مقابله چالش های زیادی وجود دارد از جمله نبود امکانات مناسب برای تعقیب و گریز قاچاقچیان حرفه ای که از سیستم ها و ابزار به روزی استفاده می کنند.

فرخی اضافه کرد: برای رفع این مشکلات، باید کمیته مقابله استان مشکلات را برای مسئولان ذی ربط انتقال دهد تا چاره ای برای حل آن‎ها بیندیشند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات