سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از برگزاری نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از ۴ اسفند خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام سیدعلی طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص زمان برگزاری نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها اظهار داشت: شب گذشته این موضوع انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سوال کردم و وی به بنده گفت که نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها ۴ اسفند برگزار خواهد شد.

پیشتر، علی جنتی وزیر ارشاد در پاسخ به سؤالی که از وی درباره دلایل تعویق در برگزاری نمایشگاه مطبوعات و زمزمه های عدم برگزاری این نمایشگاه در سال جاری پرسید، گفته بود: فکر نمی کنم تا پایان سال برگزار شود.

او گفته بود: فکر نمی کنم برگزار شود البته نمایشگاه می خواهیم داشته باشیم ولی به هر حال باید فرصت مناسبتی پیدا کنیم. با توجه به این که بالاخره دولت عوض شده و دولت نوپایی است و در سه چهار ماهی که گذشته عموما به بررسی ساختارهای وزارتخانه پرداخته استفاده در نیروهای متخصصی که به هر حال همگام و همراه با سیاست های دولت تدبیر و امید هستند، طبیعتا برخی از این نمایشگاه ها برگزاری آن به تاخیر افتاده و خیلی مشکلی ایجاد نمی کند.

اندکی بعد، حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد توضیحاتی درباره برگزاری این نمایشگاه داد و گفت که" در حال حاضر با چند گزینه مواجهیم که مشغول بررسی آنها هستیم. آیا نمایشگاه مطابق برنامه قبلی در اسفندماه و در مصلای تهران برگزار شود و یا با توجه به اقامه نماز جمعه در آنجا به وقت دیگری یا مکان دیگری موکول شود؟ بدیهی است اگر مکان عوض شود مجبور به تغییراتی در سطح کار خواهیم بود. "

آنطور که انتظامی توضیح داده است، ظرف روزهای آینده و با رایزنی های بیشتر درباره اعتبار و مکان و همچنین کمک فکری از نمایندگان رسانه ها به طور دقیق، زمان و کیفیت برگزاری نمایشگاه را اعلام خواهیم کرد. با جهت گیری عمومی در سیاستگذاری های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصمیم گیری نهایی پس از مشورت با صنوف ذیربط خواهد بود تا تصمیم نهایی جامعیت بیشتری داشته باشد.

طبق اظهارات معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، بیستمین جشنواره مطبوعات کار خود را از روز شنبه شروع کرده و فراخوان ارسال آثار اعلام شده است و مطابق برنامه زمان بندی این جشنواره، برگزیدگان نهایی در روز چهارم اسفندماه معرفی خواهند شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات