جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: کشف نزدیک به ۹۰ تن مواد مخدر طی ۹ ماهه سال جاری در هرمزگان نشان می دهد که مسیر قاچاق مواد مخدر به صورت تدریجی به سمت دریا و مرزهای آبی تغییر یافته است.

  سردار احمدرضا رادان در مراسم امحاء بیش از هشت تن مواد مخدر در بندرعباس، افزود: امروز مسیر تردد قاچاقچیان از راه خشکی به سمت دریا تعییر یافته است که باید آمادگی خود را در این راستا ارتقا دهیم، چراکه مبارزه در آب سخت است.

وی با بیان اینکه متأسفانه جهان به اندازه سهم خودش در راه مقابله با مواد مخدر ایفای نقش نمی کند، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در این راه پیشگام است و مقتدرانه به مقابله با این پدیده شوم ادامه داده است.

رادان افزود: ایران در راه مبارزه با مواد مخدر بعضا، مسئولیت سایر کشورها را نیز به دوش می کشد.

جانشین فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: گواه این جانفشانی پرسنل نیروی انتظامی است که در مرزها، گلوگاه ها و سایر نقاط همواره نشان داده اند که در این راستا جان خود را نیز برای صیانت از سلامت جامعه می دهند.

وی با بیان اینکه هزینه های مبارزه تنها مربوط به کشف حجمی مواد نیست، ابراز کرد: براساس تحقیقاتی که در سال ۸۳ انجام شد، مجموع هزینه های مرتبط با مواد مخدر برای کشورمان سالیانه ۱۲ میلیارد دلار بود که اگر تصور کنیم این هزینه ها افزایش پیدا نکرده به قیمت ارز امروز، معادل ریالی این هزینه ها امروز حدود ۳۶ هزار میلیارد تومان در سال است.

رادان با بیان اینکه ایران اسلامی امروز هدف استکبار در حوزه اجتماعی و اقتصادی است، ابراز کرد: اگر هزینه مرتبط با قاچاق کالا را هم اضافه کنیم رقمی معادل همین رقم را کشور صرف می کند.

جانشین فرمانده ناجا اضافه کرد: خوشبختانه در سایه تلاش جمعی امروز به بخشی از خواسته ها که همان به کنترل درآوردن مرزهای خشکی و آبی بود، رسیده ایم.

رادان تأکید کرد: با بکارگیری همه ظرفیت ها باید با معضلات اجتماعی برخورد کرد و در این راه استفاده از ظرفیت ها، مردم، رسانه ها و مسئولان را نیز نباید فراموش کرد.

به گفته رادان، دو استان هرمزگان و بوشهر استان های هدف ناجا برای تقویت امکانات و نیروها در برابر قاچاق مواد و کالا هستند.

وی ادامه داد: هیچ کدام از کشورهای جهان به اندازه ایران در راستای مبارزه با مواد مخدر ، شهید و جانباز تقدیم نکرده اند و این مسئله نشان می دهد که نگاه کشور ما به این پدیده تنها داخلی و منطقه ایی نیست بلکه با بهره گیری از آموزه های دین اسلام، جمهوری اسلامی ایران در راه خدمت به بشریت گام برمی دارد.

رادان با بیان اینکه یکی از اهداف قاچاقچیان مواد مخدر کشورهای اروپایی است، تصریح کرد: اگر ایثارگری های غیورمردان کشورمان در امر مبارزه با مواد مخدر نبود، امروز کشورهای اروپایی به سختی می توانستند، جوانان معتاد خود را از کف خیابان ها جمع کنند.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه کشور اسلامی ایران همواره مورد آماج تیرهای پیدا و پنهان استکبار جهانی قرار دارد، اظهار داشت: در چنین شرایطی باید آمادگی بیشتری در مقابله با اقدامات استکبار داشته باشیم.

رادان اضافه کرد: با کمک های خوب دولت و مجلس در حال حاضر بسیاری از مرزهای خشکی کشور به خصوص مرزهای شرقی تحت کنترل درآمده و به این دلیل مسیر قاچاق مواد مخدر تغییر کرده است.

وی خاطرنشان کرد: کشف نزدیک به ۹۰ تن مواد مخدر طی ۹ ماهه سال جاری در هرمزگان نشان می دهد که مسیر قاچاق مواد مخدر به صورت تدریجی به سمت دریا و مرزهای آبی تغییر یافته و باید در آینده منتظر کشفیات بیشتری در استان هایی همچون هرمزگان و بوشهر باشیم.

جانشین فرمانده ناجا بر لزوم ایجاد نگاهی جدید در استان هرمزگان برای مبارزه با مواد مخدر، عنوان کرد: باید مردم و رسانه های استان هرمزگان در کنار سایر نهادهای مسئول برای مبارزه جدی با مواد مخدر پای کار بیایند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات