فرمانده نیروی انتظامی گفت: باید تلاش شود با استفاده از رسانه ها و نوآوری در آنها از نیروی انتظامی برای خدمتگزاری به مردم، تصویرسازی کرده و چهره مردمی و در عین حال پلیس مقتدر را نشان دهیم.

به گزارش افکارنیوز ، سردار اسماعیل احمدی مقدم در جلسه جمع بندی هفته ناجا سال ۹۲، با تبریک ایام ولادت حضرت محمد (ص) و گرامیداشت هفته وحدت، با بیان اینکه باید به دنبال اثربخشی برنامه ها در این هفته باشیم، گفت: هفته ناجا فرصتی برای برقراری ارتباط بیشتر با مردم و اصلاح تصورات آنان از نیروی انتظامی است.

وی با بیان اینکه در سال جاری می خواستیم همزمان با چرخش دولت در تحکیم آرامش جامعه همراه آنان باشیم، اظهارکرد: شعار هفته ناجا عنوان کلی است و باید تمام فعالیت ها در این مدت، حول این گفتار باشد، درواقع شعار هفته نیروی انتظامی و همچنین روزهای آن، پارادایم اصلی کار ما محسوب می شود.

احمدی مقدم افزود: برای برنامه ریزی های هفته بزرگداشت ناجا در سال آینده، باید تا اردیبهشت ماه طرح های اولیه و ایده های آن، آماده باشد.

به گفته وی، باید از پیام ها و شعارهای پراکنده و در راستای آن فعالیت های غیرمتمرکز جلوگیری کنیم و هرسال با تمرکز بر یک اصل مانند مشروعیت، اقتدار و… برنامه های خود را تعریف کنیم؛ مردم باید در این هفته یک موضوع را برجسته دیده و با شعارهای متعدد مواجه نشوند.

فرمانده ناجا مخاطبان برنامه های هفته ناجا را به سه گروه مردم، نخبگان و افراد داخل سازمان تقسیم کرد و گفت: اگر بتوانیم در هفته ناجا، برای نخبگان چند فعالیت چشمگیر در حوزه دانش و فناوری از نیروی انتظامی به نمایش بگذاریم، دیدگاه و نظر آنان را به سوی خود جلب کرده و باعث تغییر در ایده های آنان نسبت به پلیس می شویم.

وی با اشاره به اینکه در هفته ناجا امسال دولت هنوز بطور کامل مستقر نشده بود و نتوانستیم از ظرفیت های آن برای این هفته بهره مند شویم، خاطرنشان کرد: باید نخبگان یکی از گروه های هدف برنامه های ما باشند تا در نهایت بتوانیم ذهنیت های آنان را تغییر دهیم؛ دیدگاه دولت جدید در این گونه مسائل متفاوت از گذشته است و به سازمان ها اعتماد دارد و همین امر باعث می شود تا ناجا، سازمانی که عده ای بی اطلاع در آن فعالیت می کنند، به نظر نیاید.

وی ادامه داد: گام بعدی، تلطیف ارتباط با مردم است.

احمدی مقدم استفاده از حداکثر ظرفیت برنامه های پرنشاط و ورزشی را مطلوب دانست و گفت: البته باید در اینگونه برنامه ها نیز نوآوری در ایده هم صورت پذیرد.

وی به نوآوری در استفاده از رسانه ها نیز اشاره کرد و افزود: در پخش برنامه ها از رسانه ها تنها نباید بدنبال تلطیف ارتباط با مردم باشیم بلکه باید به ارائه آموزش ها نیز پرداخته و همچنین حول شعار هفته ناجا به تصویرسازی بپردازیم که پلیس دارای چهره نرم و در عین حال مقتدر است.

رئیس پلیس کشور خاطرنشان کرد: همچنین باید بتوانیم از ظرفیت های هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس نیز استفاده کنیم و حس آرامش را در جامعه ارتقاء دهیم.

احمدی مقدم با اشاره به اینکه در هفته ناجا باید پیشرفت های نیروی انتظامی در ابعاد مختلف را به تصویر بکشیم، گفت: در این هفته می بایست با نشان دادن تلاش ها و پیشرفت ها در سازمان و حتی خانواده های کارکنان و نخبگان این سازمان، افتخارات و ظرفیت های خود را به نحو مطلوب و مناسب ارائه دهیم.

وی با اشاره به اینکه برخی از نهادهای دیگر نیز دارای هفته هستند اما تنها فعالیت های آنان در همان مدت مورد توجه مردم قرار می گیرد، اذعان داشت: باید مردم را درگیر برنامه های هفته ناجا کنیم، البته این به معنای خسته کردن مردم و همچنین کارکنان در این مدت نیست.

احمدی مقدم با بیان اینکه خوشبختانه هفته ناجا هرسال بهتر از سال گذشته برگزار شده است، گفت: باید برنامه های هفته ناجای سال ۹۳ تا اردیبهشت ماه آماده شده و جلسات بازنگری آن برگزار شود تا بتوانیم در شهریور برنامه ها و فعالیت های نهایی خود را اعلام نماییم.

در ابتدای مراسم سردار محمد جواد زاده کمند رئیس دبیرخانه ستاد هفته ناجا، گفت: خوشبختانه برنامه های هفته بزرگداشت نیروی انتظامی امسال در سطوح ملی و حتی بین المللی دارای بازتاب خوبی بوده است.

همچنین سردار سعید منتظرالمهدی معاون اجتماعی ناجا، گزارشی کامل از برنامه ها و فعالیت رده های مختلف نیروی انتظامی را ارائه کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات