سخنگوی دبیرخانه آتش نشانی کلانشهرهای کشور از وقوع گاز گرفتگی در یکی از تالارهای عروسی شهر تبریز خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، سید جلال ملکی در این باره گفت: در ساعت ۱۷: ۴۹ چهارشنبه وقوع یک مورد حادثه گاز گرفتگی در یکی از تالارهای عروسی شهر تبریز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که به دنبال ستاد فرماندهی آتش نشانان را به محل حادثه اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل افزود: در بخش زنانه این تالار عروسی حدود ۱۵۰ مهمان حضور داشتند که تعدادی از آنان دچار گاز گرفتگی شده بودند.

ملکی با بیان اینکه ۱۸ نفر از این افراد توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شدند، گفت: ۹ تن از این مهمانان پس از انتقال به بیمارستان، ترخیص شده و ۹ تن دیگر نیز در بیمارستان بستری شدند.

سخنگوی دبیرخانه آتش نشانی کلانشهرهای کشور افزود: بررسی کارشناسان آتش نشانی نشان داد که استفاده از یک بخاری بزرگ و خارج شدن دود از دهانه آن، سبب وقوع این حادثه شده است.

وی با بیان اینکه حدود دو سال پیش نیز در منطقه شهر ری چنین حادثه ای در یک مدرسه رخ داده بود، گفت: در جریان این حادثه نیز ۷۰ تن به همین علت دچار مسمومیت شدند.

ملکی از مالکان و مسوؤلان تالارهای پذیرایی خواست تا نسبت به رعایت اصول ایمنی در اماکن خود اقدام کرده و در فصل گرما به شکل دوره ای از این وسایل گرمایشی خود بازدید کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات