فرمانده نیروی انتظامی لرستان خبرداد

لرستان خبر: فرمانده نیروی انتظامی لرستان گفت: ﻟﺮﺳﺘﺎﻥ یکی از ﭘﻨﺞ ﺍﺳﺘﺎﻧﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺠﻮﺯ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﭘﻠﯿﺲ ﺍﻓﺘﺨﺎﺭﯼ با به کارگیری 700 نفر ﺩﺭ ﺁﻥ ﺻﺎﺩﺭ ﺷﺪﻩ که 500 نفر به منظور پیشگیری از جرایم، 50 نفر پلیس اطلاعات، 50 نفر پلیس راهور، 50 نفر پلیس فتاح و 50 نفر پلیس مواد مخدر شروع بکار می‌کنند.

لرستان خبر، ﺳﺮﺩﺍﺭ محمد ﻗﻨﺒﺮﯼ ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد ﺑﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﺑﻪ ﺗﺼﻮﯾﺐ ﺍﺟﺮﺍﯼ ﻃﺮﺡ ﭘﻠﯿﺲ ﺍﻓﺘﺨﺎﺭﯼ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺗﻘﻮﯾﺖ ﻣﺸﺎﺭﮐﺖ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺭ ﭘﯿﺸﮕﯿﺮﯼ ﺍﺯ ﻭﻗﻮﻉ ﺟﺮﺍﯾﻢ گفت: ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺭﺍﺳﺘﺎ ﻟﺮﺳﺘﺎﻥ یکی از ﭘﻨﺞ ﺍﺳﺘﺎﻧﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺠﻮﺯ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﭘﻠﯿﺲ ﺍﻓﺘﺨﺎﺭﯼ با به کارگیری 700 نفر ﺩﺭ ﺁﻥ ﺻﺎﺩﺭ ﺷﺪﻩ که 500 نفر به منظور پیشگیری از جرایم، 50 نفر پلیس اطلاعات، 50 نفر پلیس راهور، 50 نفر پلیس فتاح و 50 نفر پلیس مواد مخدر شروع بکار می‌کنند.

 

فرمانده نیروی انتظامی لرستان گفت: افراد جذب شده، در اولویت گزینش پلیس، بیمه و مشمول امکانات رفاهی -مذهبی و تجلیل قرار می‌گیرند، اما حقوق و مزایا ندارند و ناجا پیگیر رفع خدمت سربازی در صورت خدمت به نیروی انتظامی این افراد است.

 

وی ادامه داد: پلیس افتخاری یک سیستم فرماندهی برای وضعیت نیروی انتظامی است که برای هر کلانتری در جهت اطلاعات بیشتر یک کاربر در نظر گرفته شود که در پایان هر هفته نقشه‌ای از جرایم اراء می‌شود، تا براساس آن نقشه کارهای پیش‌روی هفته بعد برای کنترل جرایم انجام گیرد.

 

این مسئول با اشاره به کاهنده بودن جرایم و کاهش زمان کشف جرایم در جهت امنیت بیشتر استان با وجود سیستم اطلاع‌رسانی جغرافیایی جرایم گفت: کشف جرایم از 46 درصد در طول شش ماه به 70 درصد رسیده و تقریبا 60 درصد جرایم در شهرستان خرم‌آباد اتفاق می‌افتد.

 

فرمانده نیروی انتظامی لرستان با اعلام شرایط پلیس افتخاری عنوان کرد: اعلام آمادگی باید از طرف خود افراد صورت گیرد که براساس نیاز است و لباس این افراد خاص و متعددالشکل به رنگ خاکستری است و یکی از دیگر شرایط آن عدم وجود سابقه کیفری و سلامت افراد است.

 

قنبری در مورد امکانات گشت‌های رعد به موتورسیکلت‌های شاخص اشاره کرد و گفت: 60 تا 70 درصد اقدامات آن انجام شده که در اراک قابل پیگیری است و گزینش‌ها و ماموریت افراد با این امکانات نیز شاخص و خاص است.

 

این مسئول با اشاره به نقش مجری پروژه صادقی کارشناسی ارشد جغرافیای شهری که یکی از نخبگان و مدرس دانشگاه است، گفت: صادقی در این زمینه یک مقاله طراحی کرده که در راستای این طرح کم هزینه در کنترل کاهش نقش جرایم با ناجا صحبت‌هایی صورت می‌گیرد، تا این سامانه در کشور نیز مطرح شود.

 

فرماندهی نیروی انتظامی لرستان از کاهش 33 درصدی سرقت در سه ماه امسال اشاره کردو گفت: در این راستا کشف جرایم 13 درصد افزایش یافته و کشف وقوع از 46 درصد به 70 درصد رسیده است.

 

قنبری برای سیستم تراکنش اطلاع‌رسانی جغرافیایی جرایم از لحاظ نیروی انسانی وجود یک نفر را در هر کلانتری کافی دانست.

 

وی در پایان به اهمیت این سیستم و نقش کمک دهنده آن به کنترل و بررسی سد معبرها برای شهرداری اشاره کرد و متذکر شد: از لحاظ کمیت استان متناسب با نیازش با کاهش نیرو مواجه است و در هر کلانتری به وجود 4 و 5 نفر پلیس زن نیازمندیم.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • فرشاد شاکرمی

  باسلام وخسته نباشید خدمت فرمانده نیروی انتظامی خرم اباد که من یکی از پلیس افتخاری های خرم اباد هستم چرا زوتر این افرادبه کار گیری نمیکنید و وقت دقیق این بکار گیری کی انجام میشه باتشکر

 • مهدی

  باسلام من جز پلیس افتخاری شهر خرم آباد هستم خواستم بپرسم نیروهای پلیس افتخاری کی جذب میشوند؟

 • حسن

  با سلام من کارشناسی الکترونیک وکارشناسی ارشد مهندسی برق دارم وتسلط به کامپیوتر وبه عنوان سرباز نمونه در فرماندهی انتظامی استان لرستان شدم خواستم بدونم چطور جذب نیروی افتخاری پلیس بشم خیلی علاقه دارم ودوست دارم وموفق میشم میشه راهنمایی کنین از طریق ایمیل تشکر

 • فاطمه

  چرا برای خانم هایی که کارشناسی حقوق هستن کاری نمیکنین من خیلی علاقه دارم به پلیسی اما هیچ کس درست راهنمایی نمیکنه من از شهرستان بروجردم

 • سیمین

  با سلام و خسته نباشید،،بنده سال گذشته به معاونت پیشگیری جهت ثبت نام عضو افتخاری ناجا مراجعه کردم که متاسفانه گفتن همچین چیزی وجود نداره و اشتباه به عرضتون رسوندن،،،بنده از لحاظ فرهنگی و مذهبي ميتونم عضو بسيار فعالي براي پلیس باشم و همچنین برنامه های دیگه سازمان خصوصا دو پیشگیری از اعتیاد و طرحهای پزوهشی و تحقیقاتی،،،لطفا به ایمیل پاسخ دهید با تشکر و خدا فوت به عزیزان زحمتکش ناجا،،،

 • زینب

  باسلام . بنده دختری 24ساله دارای مدرک کارشناسی حقوق و بسیج فعال دارای مدرک های قرانی و بسیجی و کاربر رایانه و ... می باشم . و خیلی دوست دارم در پلیس افتخاری جذب شوم به کجا مراجعه کنم اصلا ثبت نام چجوریه اگه از طریق سایت بود عالی میشد . با تشکر از کوهدشت .

 • خانم فاطمه آذردست

  لطفا من میخوام ثبت نام کنم ولی نمیدونم چه موقع ثبت نام شروع میشه لطفا منو راهنمایی کنید با تشکر

 • reza

  چرا شهرستان دلفان جذب نمیکنه پلیس افتخاری
  کارشناسیit دارم

 • ناشناس

  باسلام من 21سالمه میخوام عضونیروی پلیس بشم میخوام بدونم شرایطش چجوریه لطفاراهنمایی کنید ممنون

 • خدیجه حسنون

  اینجانب خدیجه حسنوند فرزند احمد متولد پنجاه چهار هستم که خواهر شهید غلامرضا و جانباز هستم که دارای مدرک کارشناسی در رشته روانشناسی هستم که به عنوان پلیس افتخاری در نیروی انتظامی الشتر هستم که بدون هیچ مزایای بخاطر خدا وخون شهدا و احترام بخون بردارم میدانم پیرم باید بمیرم وبا احترام به خون بردارم ی کاری در نیروی انتظامی الشتر به من بدهیدمستمر بگیر شهید غلامرضا رابه مادرم ندادن چون گفتن شهید ما مستمر بگیر است

نظرات