انتقاد مسئول ارشاد شهرستان پلدختراز نمایشگاه کتاب لرستان

مسئول ارشاد شهرستان پلدختر گفت: انتشارات شهرستان‌ها نیز در این نمایشگاه سهیم هستند هم برای آشنایی و بالا بردن تعامل آن‌ها برای چاپ کتب و هم کسب تجربه به این گونه نمایشگاه‌ها دعوت شوند و ما نباید نمایشگاه استانی را به نمایشگاه خرم‌آباد تبدیل کنیم.

غلامرضا محمودی، در گفتگو با لرستان خبر، در رابطه با نمایشگاه کتاب لرستان، اظهار کرد: می بایست یک سری ابزار و کارهای حمایتی برای حضورشهرستان‌ها باشد مثل گردشگری فرهنگی در شهرستان‌ها چرا که در شهرستان‌ها قابلیت وجود چنین نمایشگاههایی وجود ندارد و برای استفاده و خرید از حجم انبوه نمایشگاه در استان است و تسهیلاتی برای علاقه مندان داشته باشند.

 

 وی افزود: حدود 5 سال پیش به قبل هیچ گونه انتشاراتی در این شهرستان وجود نداشته است البته در سطح استان بیشتر انتشارات متمرکز در مرکز استان هستند و در حق شهرستان‌ها کم لطفی شده است.

 

 محمودی بیان کرد: با تلاشی که در این زمینه شد توانستیم در سال 89 اولین انتشارات پلدختر را مجوز بگیریم و الان این انتشارات با انتشار کتب شهرستان پلدختر درزمینه های مختلف به فعالیت خوبی دارد.

 

 مسئول ارشاد شهرستان پلدختر عنوان کرد: شهرستان ما با داشتن یک انتشارات سالانه 20عنوان کتاب از طریق خود انتشارات بومی شهرستان پلدختر چاپ می‌شود و این روند رو به افزایش است و باعث تقویت فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در این شهرستان شده است.

 

وی تصریح کرد: علیرغم این که از سال 73 تا کنون برنامه های پنج ساله توسعه برای با هدف توسعه فضای فرهنگی و کتاب‌خانه ها صورت می گیرد پس از ساخت تنها و اولین کتابخانه دراین شهرستان، هیچ گونه توجه و کاری درزمینه‌ توسعه سرانه مطالعه در شهرستان ما صورت نگرفته است.

 

محمودی خاطرنشان کرد: کتابخانه دوم این شهرستان با وجود پیشرفت 80 درصد متأسفانه به دلیل کمبود اعتبارات از سال 91 تا کنون پیشرفتی نداشته است و این سرمایه بلاتکلیف است.

 

مسئول ارشاد شهرستان پلدختر بیان کرد: نمایشگاه کتاب بعد از چند سالی که برگزار نشد یک فرصت خوب است تا به رشد و توسعه فرهنگ مطالعه استان کمک کند و لی نباید سهم شهرستان‌ها نادیده گرفته شود.

 

وی گفت: متأسفانه به دلیل این که شهرستان‌ها چاپ محدودی دارند کمتر شناخته شده هستند و بهتر است هم برای آشنایی و بالا بردن تعامل آن‌ها برای چاپ کتب و هم کسب تجربه به این گونه نمایشگاه‌ها دعوت شوند و نمایشگاه استانی را به نمایشگاه خرم‌آباد تبدیل نکنیم.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات