مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: مجتمع مسکن مهر بوشهر سه سال پیش تحویل صاحبان آنها شده که به سبب بی‌توجهی در روشن کردن اجاق گاز کنار دیوار ایزوگام شده سبب بروز آتش سوزی و سرایت به دیگر واحدها می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، فرزاد رستمی با بیان اینکه مجتمع مسکونی مهر بوشهر سه سال قبل تکمیل و تحویل صاحبان آنها شد اظهار داشت: این واحدهای مسکونی با کیفیت مناسب و همراه با رعایت اصول فنی و مهندسی ساخته شده است. 

 

وی با بیان اینکه ایزوگام در دیوارها باید 2 متر بالاتر از زمین واحد مسکونی باشد تصریح کرد: متاسفانه برخی از صاحبان منازل دیوارهای منزل خود را بدون رعایت اصول فنی مهندسی ایزوگام  کرده‌اند که این مهم بر شعله‌ور شدن آتش موثر بوده است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به علت آتش سوزی در مجتمع مسکن مهر بوشهر افزود: کارشناسان در حال بررسی هستند ولی با بررسی اولیه مشخص شده که شعله آتش اجاق گاز به دیوار ایزوگام شده سرایت می‌کند و سبب شعله‌ور شدن آتش و سرایت به دیگر واحدهای مسکونی می‌شود.

 

رستمی با اشاره به اینکه دراین حادثه 26 واحد مسکونی خسارت دیدند گفت: درهر بلوک این مجتمع مسکونی شش واحد مسکونی قرار دارد که بیشترین خسارت به بلوک نخست وارد شده است.

 

وی در پاسخ به این سئوال که آیا این واحدهای مسکونی بیمه هستند گفت: با توجه به اینکه تسهیلات این واحدهای مسکونی بانک مسکن پرداخت کرده است لازم است در این زمینه نوع بیمه‌های این مجتمع مسکونی در نشست با مسئولان بانک مسکن بررسی شود.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر افزود: در صورتی که ساختمان‌های آسیب دیده بیمه آتش سوزی باشند خسارت وارده به آنها جبران می‌شود.منبع:‌تسنیم

انتهای پیام/ ی

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات