وزیر بهداشت در واکنش به سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران و موضوع پرونده خون های آلوده، گفت: من نه دیپلمات هستم و نه مهارتی در سیاست دارم.

به گزارش لرستان خبر، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه همایش تقدیر از مجریان برتر ترویج زایمان طبیعی که در مرکز همایش های رازی برگزار شد، در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران و پرونده خون‌های آلوده، گفت: من نه دیپلمات هستم و نه مهارتی در سیاست دارم، اما یک دستاورد ارزشمند در کشور به وجود آمده که بعد از آن مقام معظم رهبری در دو نوبت درباره آن صحبت کردند و من هم بارها گفته‌ام که افتخار می‌کنم همکار چنین افرادی هستم.

وی افزود: آقای فابیوس شخصیتی بین‌المللی و بر آمده از رای مردم یک کشور است. اتفاق ورود خون‌های آلوده به کشور در بیست و چند سال گذشته رخ داده است. حال اگر ما در بیست و چند سال گذشته ضعیف عمل کردیم و نتوانستیم غرامت بگیریم، بزرگ کردن این موضوع در حال حاضر در راستای مصالح کشور و سخنان رهبری نیست. اگر این طور باشد زمانی که کسی از آلمان به ایران می‌آید می‌گوییم آلمان در جنگ تحمیلی فلان نقش را داشته، بنابراین واکنش ما باید در شان ملت و در راستای منافع ملی باشد و تبعیت خود را در عمل نشان دهیم.

وزیر بهداشت در خصوص آینده حوزه سلامت با توجه به توافق هسته ای، گفت: در توافقی که انجام شده گشایش زیادی برای حوزه سلامت ایجاد می‌شود؛ به این صورت که می‌توانیم مواد اولیه بهتری را برای ساخت دارو وارد کنیم یا در کشاورزی از سموم کم خطرتر و موثرتر استفاده کنیم. اگر سمومی را که در حال حاضر استفاده می‌شود به سموم جدید تبدیل کنیم اثرگذاری آنها بیشتر و عوارض آنها کمتر می‌شود.منبع:مهر

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات