جانشین فرمانده انتظامی استان لرستان:

جانشین فرمانده انتظامی لرستان گفت: محموله ۵ میلیارد ریالی قاچاق کالا در استان کشف و یک دستگاه کانتینر توقیف شد.

به گزارش لرستان خبر، به‌نقل از روابط‌عمومی نیروی انتظامی استان لرستان، سرهنگ علی احمدی تبار جانشین فرمانده انتظامی استان لرستان اظهار داشت: یک دستگاه کانتینر توقیف و 9 هزار و 245 عدد انواع ظروف آشپزخانه به ارزش پنج میلیارد ریال در خرم‌آباد کشف شد.

وی افزود: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان، در راستای اجرای طرح‌ها و ‌تشدید اقدامات کنترلی و مبارزه با ورود و خروج  کالای قاچاق و ناامن ساختن بستر ارتکاب جرم، در حین کنترل خودروهای عبوری در آزادراه خرم‌آباد - اندیمشک، به یک دستگاه  کامیون کشنده کانتینر مظنون و آن را توقیف کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان لرستان عنوان کرد: در بازرسی از محموله توقیفی مشخص شد خودرو حامل بار ظروف آشپزخانه با مارک خارجی  به تعداد 9 هزار و 245  است.

وی با اشاره به اینکه اسناد مثبته گمرکی ارائه‌شده با محموله مکشوفه و سامانه گمرکی مغایرت داشته بیان کرد: این محموله قاچاق کشف‌ شده از استان‌های جنوبی به مقصد  تهران بارگیری شده بود.

احمدی تبار  ارزش ریالی محموله مکشوفه قاچاق را پنج میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: در این راستا راننده متخلف دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی با پرونده متشکله راهی مراجع قضایی شد.

کشف کلاهبرداری میلیاردی در لرستان

سرهنگ عباس نظری رئیس پلیس آگاهی استان با اشاره به کشف یک میلیارد و 150 میلیون ریال کلاهبرداری اظهار داشت: یک فروشنده فرش به پلیس آگاهی استان مراجعه و اعلام داشت چند نفر با ترفندهای متقلبانه تعداد 33 تخته تابلو فرش به مبلغ یک میلیارد و 150 میلیون ریال از وی کلاهبرداری کرده‌اند.

وی افزود: مأموران پلیس آگاهی استان با تشکیل اکیپ ویژه موضوع را در دستور کار خود قرار داده و باکارهای اطلاعاتی گسترده، سر باند اصلی را در خرم‌آباد شناسایی و دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی لرستان عنوان کرد: متهم در بازجویی به‌‌عمل‌آمده به جرم خود با همدستی دو نفر اعتراف و مأموران آگاهی در عملیاتی غافلگیرانه هر دو نفر اعضای این باند را دستگیر کردند.

وی بیان کرد:  با کشف یک میلیارد و 150 میلیون ریال کلاهبرداری، سه نفر اعضای باند همراه پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

کشف برنج قاچاق میلیاردی در خرم‌آباد

سرهنگ عباس نظری رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان لرستان اظهار داشت: 20 تن برنج خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در خرم‌آباد کشف شد.

وی افزود: در پی کسب خبری مبنی بر تخلیه برنج در یک انبار در سطح شهرستان خرم‌آباد، رسیدگی موضوع در دستور کار مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز آگاهی استان قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان لرستان عنوان کرد: با حضور مأموران  در محل  مشخص شد موضوع صحت داشته و افرادی در حال تخلیه محموله برنج خارجی قاچاق فاقد اسناد مثبته گمرکی با مارک محسن از یک دستگاه خودرو کامیون در انبار مذکور هستند.

وی بیان کرد: دو نفر در این راستا دستگیر و متهمان با پرونده متشکله جهت سیر مراحل قانونی راهی مراجع ذیصلاح شدند.

توقیف بیش از 16 هزار موتورسیکلت متخلف در لرستان

سرهنگ منوچهر مرادی رئیس پلیس راهور استان لرستان اظهار داشت: 16 هزار و 463 دستگاه موتورسیکلت متخلف در سال 94 در استان لرستان توقیف شد.

وی با اشاره به اینکه موتورسیکلت به‌لحاظ حجم کم، ارزان بودن و کم‌هزینه بودن وسیله مناسبی برای مسافت‌های کوتاه به شمار می‌رود افزود:  اگر از این وسیله نقلیه به‌درستی استفاده نشود می‌تواند بسیار خطرناک باشد چراکه هیچ‌گونه حفاظ و ایمنی ندارد.

رئیس پلیس راهور استان لرستان عنوان کرد: متأسفانه استفاده نادرست از موتورسیکلت و بی‌احتیاطی و عدم پایبندی موتورسواران به قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی هرازگاهی منجر به تصادفات مرگبار می‌شود و درصد زیادی از تصادفات جرح و فوت مربوط به موتورسواران است.

وی بیان کرد: در این راستا توقیف و برخورد با موتورسواران متخلف  در سال جدید با شدت و قاطعیت بیشتری ادامه می‌یابد تا فرهنگ استفاده درست از این وسیله نقلیه خطرناک نهادینه شود.

کشف 5هزار و800 عدد آبمیوه قاچاق در دوره چگنی

سرهنگ سلطان مراد زارع فرمانده انتظامی دوره چگنی اظهار داشت: یک دستگاه خودرو ایسوزو حامل بار پنج هزار و 800عدد آبمیوه(دلستر) قاچاق در این شهرستان توقیف شد.

وی افزود: در راستای طرح تشدید مبارزه با مرتکبین کالای قاچاق در محور عوارضی آزادراه خرم زال، عوامل پاسگاه انتظامی چنار در حین کنترل خودروهای عبوری، یک دستگاه خودرو باری ایسوزو  که از سمت بندرهای جنوب بارگیری وبه سمت تهران طی حرکت  می‌نمود را توقیف کردند.

فرمانده انتظامی دوره چگنی عنوان کرد: مأموران در بازرسی از خودرو توقیف‌ شده پنج هزار و 800  عدد دلستر خارجی قاچاق را کشف و ضبط و یک نفر را دستگیر کردند.

وی ارزش ریالی تقریبی کالای مکشوفه را 100 میلیون ریال برآورد کرد و گفت: خودرو توقیفی جهت سیر مراحل قانونی روانه پارکینگ و متهم به مراجع ذیصلاح معرفی شد.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات