حجت الاسلام نصر الله پژمانفر:

فضای مجازی پاک و سالم اثرات مثبت فراوانی دارد و از طرفی هم همه می توانند از منافع فضای مجازی استفاده کنند و مقابلش از آسیب ها در امان بمانند.

به گزارش لرستان خبر، حجت الاسلام نصر الله پژمانفر عنوان کرد: اگر کسی تعریفی از فضای مجازی داشته باشد، می داند که تاثیرش از فضای فیزیکی بیرون بیشتر نباشد، کمتر نیست بلکه به مراتب تاثیراتش در روح و روان و زندگی ما عمیق تر خواهد بود.

وی بیان کرد: همان طور که ما در فضای فیزیکی بیرون با مشکلاتی مواجه می شویم و حاکمیت برای عبور از این مشکلات تدابیری چاره کرده و مسائلی را پیش بینی می کند، خوب برای این موضوع هم باید یک مسئله و راه حلی داشته باشیم.

پژمانفر افزود: یعنی همان طور که ما برای تخلفات بزهکاری و غیره در این عرصه پلیس و مدیر دفتر امنیتی داریم لازم است در این فضا هم ما آن را مد نظر داشته باشیم تا فضای مجازی، فضای سالمی باشد.

فضای مجازی پاک آسیب ها را کاهش می دهد                                             

به گفته وی فضای مجازی پاک و سالم اثرات مثبت فراوانی دارد و از طرفی هم همه می توانند از منافع فضای مجازی استفاده کنند و مقابلش از آسیب ها در امان بمانند.

وی در پاسخ به این نکته که فسادی که امروز در کانال ها و فضای مجازی وجود دارد تا چه اندازه سبب افزایش آسیب های اجتماعی خواهد شد، ابراز کرد: این موضوع خیلی جدی تر و بیشتر از آن چیزی است که بعضی ها تصور می کنند.

پژمانفر ادامه داد: اتفاق و بروز آسیب در فضای مجازی یک اتفاق ساده و پیش پا افتاده نیست بلکه بسیار عمیق و پر دامنه است و زوایای مختلف زندگی انسان ها را در بر می گیرد چرا که در فضای مجازی یک سری پنهان کاری هایی در مسیر انجام تخلفات وجود دارد. لذا   اطرافیان دیرتر متوجه تغییر  شرایط فرد مبتلا به یک جریان انحرافی می شوند.  

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس توضیح داد: این آسیب ها به ویژه برای جوان ها و نوجوان ها بسیار مشهود است چرا که این ها گاهی در این فضا های انحرافی قرار می گیرند و والدین و اطرافیان و بزرگترهای آن ها خیلی دیرتر و کمتر از شرایطی که در فضای فیزیکی اتفاق افتاده باشد متوجه می شوند.

آلودگی در فضای مجازی از دنیا واقعی عمیق تر است

پژمانفر گفت: آلودگی در فضای مجازی ممکن است سالیان سال وجود داشته باشد ولی اطرافیان اصلا متوجه این قضیه نباشند، لذا به نظر من خطرش از فساد و آلودگی در دنیای واقعی بسیار بیشتر و عمیق تر است.    

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه حضور مردم در صحنه چقدر و چطور می تواند فساد در فضای مجازی را ریشه کن کند، گفت:  واقعیت  این است که نمی توانیم مردم را از فضای مجازی پرهیز داده و دور کنیم.

وی افزود: نمی توانیم بگوییم که کسی در فضای مجازی نیاد این یک امر اجتناب نا پذیر بوده و امروز جزوی از  زندگی مردم است  ما نباید با تکنولوژی ها مخالفت کنیم بلکه می بایست آن را مدیریت کنیم .

پژمانفر عنوان کرد: اشکال کار ما این است که وارد عرصه ای شدیم که دردنیا وجود ندارد و همه برای مدیریت این فضای مجازی خود اقداماتی کرده اند و مدیریت درستی در کار نبوده است.

منبع: حزب الله سایبر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات