با همکاری تشکل‌های مردمی؛

طرح «سفیران سلامت» با هدف ارائه خدمات پزشکی رایگان به اقشار کم‌برخوردار در منطقه محروم «اسبستان» خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش لرستان خبر، دومین طرح «سفیران سلامت» امروز با همکاری دو انجمن «خانه فرهنگ و اندیشه خرم‌آباد» و «رهانسل خرم»، در منطقه محروم "اسبستان" برگزار شد و خدمات رایگانی در زمینه‌های پزشکی، دندانپزشکی و مامایی به مردم این منطقه ارائه شد.

در حاشیه این طرح، برنامه‌های جانبی دیگری از قبیل مسابقه نقاشی، رنگ‌آموزی چهره کودکان و اهدای کتاب‌ داستان نیز برای کودکان اجرا شد.

DSC_0100

مهدی صارمیان، دبیر سازمان مردم نهاد خانه فرهنگ و اندیشه خرم‌آباد و از دندانپزشکان این طرح،  در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: در این طرح، امروز 200 نفر از مردم کم‌برخوردار محله «اسبستان» تحت پوشش قرار گرفتند و خدمات رایگانی را دریافت کردند.

وی افزود: در ایستگاه‌های سلامتی که تعبیه شده بود، تست قند و فشار خون و قد و وزن افراد انجام می‌شد و این اطلاعات به فرم‌هایی که برای هر مراجعه‌کننده در نظر گرفته شده بود، منتقل می‌شد، سپس بر اساس اطلاعات این فرم و اظهارات بیمار، در میز پزشک برای این افراد دارو تجویز می‌شد.

DSC_0106

صارمیان عنوان کرد: آگاهی مردم به ویژه در مناطق محروم نسبت به مسائل بهداشت و سلامت ضعیف است و این افراد باید به‌طور مستمر تحت آموزش قرار بگیرند البته در این طرح، سعی شد که آموزش‌های فرد به فرد به مراجعه‌کنندگان منتقل شود اما این کافی نیست و باید بحث آگاهی مردم از اقدامات پیشگیرانه در مواجهه با بیماریها به‌طور جدی توسط مسئولان دنبال شود.

DSC_0119IMG-20160722-WA0008DSC_0133

وی با اشاره به اجرای هفتگی طرح سفیران سلامت در مناطق محروم خرم آباد، گفت: هفته آینده نیز سومین طرح سفیران سلامت در یکی دیگر از مناطق محروم خرم‌آباد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات