فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان تشریح کرد؛

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: پارک‌هایی با نمادهای مقاومت، جهاد و شهادت استخر شنا و زورخانه در دهکده مقاومت خرم‌آباد احداث می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، سردار مرتضی کشکولی در جلسه ساماندهی دو سایت گردشگری سپاه استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: سپاه در نظر دارد در هر شهرستان استان یک کانون تفریحی، فرهنگی و ورزشی برای مردم راه‌اندازی کند.

وی با بیان اینکه برای مجموعه قلعه آق‌بلاغ بروجرد از طرف سپاه 700 میلیون تومان هزینه خواهد شد افزود: رویکرد بسیج به سمت کارهای فرهنگی و اجتماعی آمده و به دنبال این هستیم که خلأهای تمام قوا و دستگاه‌ها را در راستای توانمندسازی حاکمیت بپوشانیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه اگر هم‌افزایی شده و دولتی‌ها سپاه را واحدی از مجموعه خود بدانند کار با سرعت و خرد جمعی پیش خواهد رفت عنوان کرد: ما به دنبال منافع حزبی و صنفی نبوده و نه پادگان می‌سازیم بلکه به دنبال این هستیم مکانی برای رفاه و آسایش مردم ایجاد شود.

وی بیان کرد: پادگان حمزه درگذشته مرکز پیش‌آهنگی زمان شاه بود و سپاه آن را برای آموزش گرفت دقیقاً مانند جو کنونی که برای آزادسازی حریم قلعه ایجادشده جوسازی کرده بودند که چرا سپاه این مرکز را به آموزش‌وپرورش بازنمی‌گرداند تا اینکه سپاه آن را خریداری کرد و اکنون ملک 32 هکتاری خود را به یک مکان تفریحی، ورزشی، معیشتی برای خود مردم تبدیل کرده است.

کشکولی بابیان اینکه تاکنون بیش از 20 میلیارد تومان در این مجموعه هزینه شده است تصریح کرد: تمام خدماتی که در دهکده مقاومت می‌دهیم برای پول و درآمد نیست بلکه ضرر هم می‌کنیم ولی هدف ما برداشت فرهنگی است.

وی بابیان اینکه نصب تراپ در این مجموعه 450 میلیون تومان هزینه داشته است خاطرنشان کرد: دهکده مقاومت یک مجموعه زیبا است که بنا به نظر کارشناسان در غرب ایران بی‌نظیر است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه سه‌چهارم کار این دهکده انجام‌شده و یک‌چهارم آن باقی‌مانده است گفت: چمن مصنوعی، پیاده‌روی در جنگل، دوچرخه‌سواری، زورخانه، آلاچیق، کافی‌شاپ، سوئیت برای مهمانان و امکانات فراوان دیگر در این سایت وجود دارد.

وی بابیان اینکه برخلاف پارک‌های شهر پارک‌هایی با المان و نمادهای مقاومت، جهاد و شهادت در این مجموعه ساخته می‌شود اظهار داشت: برای سرباز درب ورودی مجموعه نیز لباس خاصی طراحی کردیم که لباس نظامی به تن نداشته باشد.

کشکولی افزود: با چند هنرمند مجسمه ساز برای بررسی جنس سنگ کوه کنار دهکده صحبت کردیم تا اگر امکان دارد کارهای تجسمی مانند سردیس شهدا یا صحنه های دفاع مقدس ایجاد کنند.

وی عنوان کرد: استخر این مجموعه در استان بی‌نظیر است؛ بلیط تمام استخرهای شهر هفت هزار تومان و بلیط استخر این مجموعه چهار هزار تومان است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه ایستگاه خط واحد تا پمپ‌بنزین حدود 500 متری دهکده می‌آید بیان کرد: چند ماه با شهرداری و شورای شهر صحبت کردیم که به خاطر مردم یک ایستگاه دیگر تا دهکده اضافه کنند اما دو هفته پیش در اقدامی دقیقاً نبش دهکده تابلوی بزرگ ابتدای محدوده قانونی شهر نصب‌کرده‌اند یعنی این دهکده جزو محدوده نیست!

وی آسفالت معابر، نصب علائم راهنما و ایجاد شبکه دفع فاضلاب را از اقدامات موردنیاز برای دهکده دانست و گفت: مدیر شرکت توزیع برق اقدامات خوبی برای روشنایی انجام داده اما کافی نیست چراکه ما تا نیمه‌شب در این مکان خدمات می‌دهیم و برای امنیت خانواده‌ها به برج نور و برق کافی نیازمندیم.

کشکولی با اشاره به اینکه هشت هزار اصله درخت مثمر در این دهکده کاشته شده است تصریح کرد: برای استفاده از خدمات دهکده کارت هوشمند طراحی‌شده و برای آن نیازمند شبکه مخابرات و اینترنت پرسرعت هستیم.

وی بابیان اینکه نصب یک چادر برای کافی‌شاپ دهکده 400 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد اظهار داشت: چندین بار با ورزش و جوانان صحبت کردیم اما هنوز کمکی نکرده است؛ حدود 1.5 سال است 150 میلیون تومان برای ساخت زورخانه در دست داریم و چندین بار از مدیریت شهری خواستیم که برای ساخت زورخانه برای مردم به ما زمین بدهند که انجام نشد و مجبور شدیم در دهکده آن را احداث کنیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه برای ایجاد باغ پرندگان توسط محیط‌زیست در دهکده مکان کافی داریم افزود: در ایام نوروز مسافران زیادی به این مجموعه آمده و برخی چند روز هم اقامت می‌کردند؛ با کمک اساتید دانشگاه به دنبال تهیه پیوست فرهنگی برای دهکده مقاومت هستیم، دولتی‌ها سپاه را بخشی از خود یا بخش خصوصی بدانند و به بهره‌برداری از این مجموعه کمک کنند چراکه مدیریت آن بسیار سخت بوده و اگر دستگاه‌ها خدمات ندهند کار به کندی پیش می‌رود.منبع:تسنیم

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • پاسدار

    سلام، دورود بر سردار کشکولی، اما در این گزارش جای خالی زحمات سردار بهاروند و افراد ایشان رو خیلی نادیده گرفتید. چرا سردار از ایشان و دیگرانی که برای این پروژه چند سال است زحمت می کشند هیچ نامی نیاوردند.

نظرات