مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی لرستان:

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی لرستان گفت: دستگاه‌های اجرایی نسبت به تحقق سهمیه به‌کارگیری فرزندان شاهد و ایثارگر در مجموعه‌های خود اقدام کرده و از ظرفیت‌ها و مشوق‌های دولتی در این زمینه استفاده کنند.

علی آشتاب عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری این شهرستان با تأکید بر اینکه بار اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی بر عهده بخش خصوصی است، اظهار داشت: تحقق این موضوع نیازمند همدلی و انسجام است اما امروز حمایت از بخش خصوصی تنها درزمینهٔ مسائل مالی نیست بلکه رفع موانع تولید ازجمله حمایت‌های معنوی در این زمینه است.

وی با اشاره به تفویض اختیارات کشوری به استان لرستان افزود: برداشتن محدودیت‌ها در عرصه‌های مختلف ازجمله سیستم بانکی ازجمله تلاش‌هایی بود که درزمینهٔ حمایت از بخش تولید انجام شد و امروز مدیران صنایع می‌توانند با داشتن بدهی بانکی طرح تسهیلات موردنیاز خود را در ستاد تسهیل استان مطرح کرده و این اختیار به مسئولان استانی داده‌شده تا نسبت به رفع موانع گذشته اقدام کنند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی لرستان توجه به واحدهای راکد و نیمه فعال بنگاه‌های اقتصادی را از دیگر اقدامات انجام‌شده در این راستا خواند و بیان کرد: در سال‌های اخیر به‌واسطه نوسانات بازار پول و سرمایه و مسائلی که بر منطقه حاکم شد صادرات واحدهای تولیدی کشور و استان لرستان کاهش یافت و درنتیجه این کاهش‌ها درآمد این واحدها در پرداخت مطالبات کارگران خود دچار افول شده‌اند.

وی تصریح کرد: حمایت از بنگاه‌های زودبازده در قالب سند توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری در پایان سال گذشته مطالعه و با همکاری دستگاه‌های مختلف و با استفاده از نظرات صاحبان ایده طراحی و متناسب با ظرفیت‌های دستگاه‌های مختلف تنظیم‌شده است.

آشتاب به بررسی و رصد مرتب دستگاه‌های مختلف کشور در اجرای سند توسعه اشتغال اشاره و عنوان کرد: باید شرایط برای فعالیت اقتصادی بنگاه‌های زودبازده تسهیل شود و دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها نیز در کنار فعالان اقتصادی قرار گیرند تا بتوان از این گذر اقتصادی عبور کرد.

وی به اجرای طرح تکاپو در استان لرستان اشاره و خاطرنشان کرد: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی طرح توسعه کسب‌وکارهای با اشتغال پایدار در دستور کار اجرایی قرار دارد که به همین منظور تاکنون 38 رصده فعالیتی در استان شناسایی و برنامه اقدام و عمل متناسب با آن‌ها نوشته‌شده است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در این طرح به دنبال ظرفیت‌های خرد و متوسط هستیم تا با کنار هم قرار دادن استعدادها بتوانیم آن‌ها را به فعلیت برسانیم البته در این راه تکنولوژی و تأمین مواد اولیه ضرورت دارد که این فرآیند با همکاری دستگاه‌های تخصصی مرتبط انجام می‌شود.

وی از دستگاه‌های اجرایی این شهرستان خواست نسبت به تحقق سهمیه به‌کارگیری فرزندان شاهد و ایثارگر در مجموعه‌های خود اقدام کرده و از ظرفیت‌ها و مشوق‌های دولتی در این زمینه استفاده کنند.


منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات