معاون خانواده مرکز امور زنان نهاد ریاست جمهوری گفت: بیش از نیمی از طلاق ها در ۵ سال اول زندگی صورت می گیرد که ناآگاهی زوجین نسبت به تعامل با همسر از مهمترین دلایل طلاق در میان این افراد است.

به گزارش افکارنیوز ، زهرا سجادی امروز در نشست خبری مرکز زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: طرح اجباری شدن مشاوره های پیش از ازدواج در قالب طرح مطلع مهر به صورت آزمایشی در سال ۹۰ در ۸ استان کشور اجرا شد.

وی گفت: طرح مطلع مهر در سال جاری برای ۱۲۴ هزار زوج شاغل جوان اجرا شد، در مرحله بعدی این طرح برای ۲۵۰ هزار نفر جوان شاغل که همسرانشان شاغل نبودند، برگزار شد.

سجادی افزود: طرح مطلع مهر قرار است در سال آینده برای زوج های جوان شاغل و غیر شاغل کشور انجام شود.

وی تاکید کرد: براساس تحقیقات صورت گرفته، بیش از نیمی از طلاق ها در ۵ سال اول زندگی رخ می دهد که ناآگاهی زوجین نسبت به تعامل با همسر یکی از مهمترین دلایل طلاق در میان این افراد است.

معاون خانواده مرکز امور زنان نهاد ریاست جمهوری گفت: در مجموع در سال جاری سه هزار زوج جوان در سراسر کشور از آموزش های طرح مطلع مهر در بخش های پزشکی، روانشناسی، حقوقی و احکام استفاده کردند.

سجادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اخذ مجوز تاسیس کلینیک های ویژه سلامت زوجین گفت: این کلینیک ها قرار است با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دانشکده های علوم پزشکی کشور راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات به زوج ها در این کلینیک ها رایگان است، افزود: کارشناسان در طرح آموزشی مطلع مهر، زوج هایی را که با مشکل روبرو بوده و نیازمند دریافت نسخه های پزشکی هستند به این مراکز معرفی می کنند.

وی با اشاره به آماده بودن آیین نامه تاسیس این کلینیک ها، گفت: ما منتظر دریافت امضای سرپرست وزارت بهداشت و دستور وی با هدف ایجاد کلینیک های سلامت زوجین در کشور هستیم.

سجادی اضافه کرد: هرچند موافقت وزیر بهداشت در این زمینه بدست ما رسیده اما امیدواریم این کار در سال جدید به مرحله اجرا برسد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات