اگر تا امروز سری به خیابان جمهوری تقاطع ولیعصر زده باشید حتما فروشگاه ها و مغازه های تجهیزات و کالاهای پزشکی را دیده اید که پشت ویترین آنها انواع و اقسام دستگاه ها و کالاهای پزشکی دیده می شود.

اگر تا امروز سری به خیابان جمهوری تقاطع ولیعصر زده باشید حتما فروشگاه ها و مغازه های تجهیزات و کالاهای پزشکی را دیده اید که پشت ویترین آنها انواع و اقسام دستگاه ها و کالاهای پزشکی دیده می شود. تجهیزاتی که بعضی از آنها با کاربردهای خانگی و بعضی دیگر کاربردهای بیمارستانی و بزرگ تری دارند. سال ها پیش وقتی برای رفتن به مدرسه از مقابل مغازه های این خیابان رد می شدم کمتر مغازه و فروشگاهی را می دیدم که خالی از مشتری باشد اما امروز خلوتی و کسادی بازار این مغازه ها به طرز عجیبی توجه عابران و مسافران هر روزه خیابان ها را به خود جلب می کند. باید مسیر مقابل بازار تجهیزات پزشکی را طی کنی تا شاید تک و توک مشتریانی را ببینی که از این مغازه به آن مغازه در جست و جوی محصولی ارزان تر و با کیفیت بهتر هستند. اگر تصمیم دارید دیر یا زود سراغ خیابان جمهوری و راسته بازار تجهیزات پزشکی بروید بدون تردید راهنمای خرید کالاهای پزشکی سیب سبز را مرور کنید.

دماسنج

اگر شما هم در جمع خانواده تان کودکی داشته باشید حتما نیاز به تب سنج را احساس کرده و تا امروز یکی از این دماسنج های کوچک برای بررسی میزان حرارت بدن کودک تان تهیه کرده اید. اگر چه این روزها دماسنج های دیجیتالی با اقبال زیادی از سوی خانواده ها روبه رو شده اند اما هنوز هم گروه زیادی از مردم تمایل به استفاده از دماسنج های جیوه ای دارند و بر این باورند که دماسنج های جیوه ای در مقایسه با دماسنج های دیجیتال دقت بهتری دارند.




دستگاه تست قندخون

تهیه دستگاه تست قند خون بیش از همه برای افراد مبتلا به دیابت  واجب است. دستگاهی که به کمک آن می توانند در طول روز میزان قندخون خود را اندازه گیری کنند و احتمال بروز هرگونه خطری را به حداقل برسانند. از این رو اهمیت خرید یک دستگاه تست قند خون دقیق برای این گروه از بیماران اهمیت دارد. به همین دلیل است که توصیه های زیادی در این باره شده که سراغ دستگاه های ارزان قیمت با دقت کم نروید و پیش از خرید دستگاه علاوه بر تحقیق درباره آن از پزشک خود در این زمینه مشورت بگیرید.




انواع زانوبند و شکم بند

همه ما به اقتضای سن، آسیب های احتمالی و حرکت های ناگهانی که در زندگی داریم دست کم یک بار تجربه استفاده از زانوبند، کمربند یا شکم بند را داریم. کافی است سری به  بازار کالاها و تجهیزات پزشکی بزنید تا ببینید این گروه از تجهیزات از جمله کالاهایی است که به راحتی و سادگی در تک تک مغازه ها و فروشگاه های لوازم و تجهیزات پزشکی یافت می شود. این نوع از کالاها نیز توسط کارخانه های مختلف و با قیمت های مختلفی تولید می شوند که قیمت محصولات اروپایی و آمریکایی آن از محصولات آسیایی بسیار گران تر است.



دستگاه سنجش فشارخون خانگی

همه ما وقتی پا به سن می گذاریم توجه بیشتری به حفظ سلامت مان داریم به همین دلیل دست به دامن انواع و اقسام دستگاه ها و تجهیزات پزشکی خانگی می شویم و از آنها برای چکاپ ابتدایی خودمان بهره می بریم. دستگاه سنجش فشار خون نیز یکی از همین کالاهای پزشکی است که وجود آن نه تنها در خانه افراد مبتلا به فشار خون ضروری است بلکه وجودش در هر خانه ای می تواند دلگرمی بزرگی برای اعضای خانواده به ویژه سالمندان هر خانواده ای باشد. خوشبختانه در بازار تجهیزات پزشکی دستگاه های سنجش فشار خون متنوعی وجود دارد که می تواند نیاز افراد مختلف را برآورده کند اما بعضی از این دستگاه ها از جمله دستگاه هایی هستند که حرف اول را در میان دستگاه های فشار خون می زنند. فروشندگان می گویند تعدادی از این دستگاه ها اگر چه  قیمت های بالایی دارند اما متناسب با قیمتی که دارند طول عمر و دقت بالاتری نیز دارند.



جوراب واریس

اگر خودتان تا به حال بیماری واریس را تجربه نکرده باشید  حتما در میان اعضای فامیل یا دوست و آشنا افرادی را دیده اید که به مشکل واریس، همان رگ های سیاهرنگ و مارپیچ با ظاهری زشت، مبتلا شده اند.   این گروه علاوه بر مصرف دارو و انجام تکنیک های ورزشی که دردهای بیمار را تسکین و پیشروی بیماری را کنترل می کند، از جوراب هایی استفاده می کنند که با نام جوراب واریس معروف اند. این جوراب ها علاوه بر کاهش درد می تواند روند پیشروی بیماری را کنترل کند. وقتی برای تهیه این جوراب به بازار کالاهای پزشکی واقع در خیابان جمهوری تهران سر می زنی با مارک ها و برندهای مختلفی از جوراب واریس در سایزها و اندازه های متنوع روبه رو می شوی و نمی دانی از میان این همه محصول مشابه باید سراغ کدام یک از این جوراب های واریس بروید. چون هر فروشنده ای محصولی تازه را معرفی می کند و بر این باور است که محصول او بهترین محصول موجود در بازار است. شاید بهتر باشد در این زمینه از پزشک معالج خود راهنمایی بخواهید.



فروشندگان چه می گویند؟

سیامک محسنی، یکی از فروشندگان تجهیزات پزشکی در خیابان جمهوری تهران درباره افزایش قیمت تجهیزات پزشکی در چند ماه گذشته می گوید: « تحریم بعضی از کالاها و افزایش قیمت تجهیزات و کالاهای پزشکی  موجب شده تا مردم در زمان خرید با تردید های زیادی روبه رو باشند. وقتی مردم برای خرید به فروشگاه می آیند نگرانند که شاید دستگاهی که خریداری می کنند تقلبی باشد. آنها می خواهند مطمئن باشند محصولی که با قیمتی گران می خرند واقعا محصول تولیدشده فلان مارک معروف باشد و از طرفی مشتریانی هم هستند که به دلیل قیمت های گران تجهیزات پزشکی سراغ محصولات و کالاهایی می روند که ارزان قیمت و بی کیفیت هستند. به این ترتیب نتیجه مورد نظر را از دستگاه یا کالا دریافت نمی کنند و خیلی زود با یک دستگاه خراب و بی خاصیت روبه رو می شوند. »

چینی ارزان اما بی کیفیت

یکی از مشکلاتی که امروزه بسیاری از آن گله دارند عرضه محصولات و کالاهای چینی موجود در بازار است. پرهام جعفری، یکی از فروشندگان کالاهای پزشکی در خیابان ولیعصر در این باره می گوید: « وقتی مشتری به مغازه مراجعه می کند و برای نمونه می خواهد فشارسنج تهیه کند، ما انواع و اقسام نمونه های دقیق و برندهای معروف و موجود را به او معرفی می کنیم. فشارسنج هایی که به طور میانگین با قیمتی حدود ۸۰ تا ۱۲۰ هزار تومان قابل تهیه است اما مشتری مغازه را ترک می کند و سراغ فروشنده ای می رود که محصول چینی و کره ای را با قیمتی حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان به او ارائه کند. »   وی اضافه می کند: « متاسفانه مردم دقت نمی کنند که با خرید محصول ارزان قیمت چینی، محصولی بی کیفیت خریداری می کنند و نباید از چنین محصولی انتظار داشته باشند که با دقت و ظرافت کار کند. معمولا این محصولات بی کیفیت خیلی زود از کار می افتند و بازده لازم را ندارند و این مسئله موجب می شود مشتری به فروشگاه باز گردد و از شما شکایت داشته باشد. از طرفی خرید محصولات با کیفیت نیز برای گروه زیادی از مردم دشوار است. »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات