پس از سال ها پژوهش و توسعه، ب ام و از مدل تولید انبوه i۸ پلاگین هیبرید ۲۰۱۵ در نمایشگاه خودرو فرانکفورت رونمایی کرد. موتور کارآمد و در عین حال توانمند این خودرو به همراه موتور الکتریکی در مجموع توانایی تولید ۳۶۲ اسب بخار نیرو و ۴۲۰ پوندفوت گشتاور را دارند.

به گزارش گروه بین الملل زیست نیوز ، پس از سال ها پژوهش و توسعه، ب ام و از مدل تولید انبوه پلاگین هیبرید ۲۰۱۵ در نمایشگاه خودرو فرانکفورت رونمایی کرد. موتور کارآمد و در عین حال توانمند این خودرو به همراه موتور الکتریکی در مجموع توانایی تولید ۳۶۲ اسب بخار نیرو و ۴۲۰ پوندفوت گشتاور را دارند. بر همین اساس، تنها به ۴.۴ ثانیه زمان نیاز دارد تا سرعت خود را از صفر به ۹۶ کیلومتر در ساعت برساند.

دیر زمانی است که دوستداران ب ام و در انتظار معرفی مدل نهایی بودند. این خودرو از یک موتور بنزینی ۱.۵ لیتری سه سیلندر توربوشارژردار سود می برد که توانایی تولید ۲۳۱ اسب بخار نیرو و ۲۳۶ پوندفوت گشتاور را دارد. نیروی قلب تپینده از طریق یک جعبه دنده ۶ سرعته خودکار به چرخ های عقب منتقل می شود. همچنین، موتور الکتریکی این خودرو توانایی تولید ۱۳۱ اسب بخار نیرو و ۱۸۴ پوند فوت گشتاور را داشته و نیروی آن به چرخ های جلو منتقل می کند.

ب ام و می تواند با یک بار شارژ یک ساعت و نیمی، مسافت ۳۵ کیلومتر را با استفاده از موتور الکتریکی خود طی کند. به رغم ویژگی های اسپرت، این خودرو از مصرف سوخت اقتصادی برخوردار بوده و قرار است از بهار سال آینده میلادی با برچسب قیمت ۱۳۵ هزار و ۹۲۵ دلار روانه بازار شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات